Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

Na Śląsku – autobusy i dodatkowy przystanek

Na Śląsku – autobusy i dodatkowy przystanek Fot. Koleje Śląskie

Z powodu remontów linii kolejowych, czasowe zmiany w rozkładzie jazdy wprowadziły też Koleje Śląskie.

 

I tak już od jutra do 25 czerwca ze względu na remont przepustu w okolicy Łukowa Śląskiego wszystkie pociągi pojadą drogą okrężną przez Jejkowice z pominięciem odcinka Rybnik – Sumina. Dla pasażerów z pominiętych stacji zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Ale jest i dobra informacja, gdyż do końca wakacji 22 pociągi kursujące na linii S1 (Częstochowa – Katowice – Gliwice) będą miały dodatkowy przystanek Dąbrowa Górnicza Pogoria, który jest przeznaczony zwłaszcza dla osób odpoczywających w pobliżu zbiornika Pogoria I.

Natomiast od 10 lipca do 2 września część pociągów linii S4 (Tychy Lodowisko – Sosnowiec Główny), S5 (Katowice – Zwardoń), S7/S71 (Katowice – Racibórz/Bohumin) i S6 (Katowice – Wisła Głębce) będzie kursować drogą okrężną przez Hajduki i Radoszowy, z pominięciem przystanku Katowice Brynów.

Z kolei ood 20 lipca do 2 września będzie zamkniętych fragment torów między stacjami Wisła Obłaziec a Wisła Głębce – tutaj będą kursowały autobusy komunikacji zastępczej. Ale w przypadku dwóch pociągów stacją przesiadkową będzie Ustroń Polana (dotyczy to pierwszego kursu z Wisły Głębce i ostatniego do Wisły Głębce.

Kolejna zmiana będzie obowiązywać od 1 do 10 sierpnia, gdy do dyspozycji przewoźników będzie oddany tylko jeden tor z Katowic do Katowic Ligoty. Dlatego cztery pociągi będą miały przerwę w podróży i pasażerowie czterech pociągów będą przesiadać się do autobusów na odcinku Tychy Lodowisko – Katowice.