Kolej na świecie Tabor

Siemens Mobility: Otwarcie nowej zajezdni serwisowej dla pociągów Rhine Ruhr Express

Siemens Mobility: Otwarcie nowej zajezdni serwisowej dla pociągów Rhine Ruhr Express fot. Siemens

Pociągi Rhine Ruhr Express (RRX) będą serwisowane w nowo otwartej hali Siemensa w Dortmund-Eving w Niemczech.

Siemens oficjalnie otwiera zajezdnię serwisową dla pociągów RRX. Jest zlokalizowana w Dortmund-Eving (Niemcy). Będzie odpowiedzialna za cyfrowy serwis i naprawa składów kolejowych na okres 32 lat. Umowa przewiduje ponad 99% dostępność pociągów RRX.

 – W następnych latach będziemy tworzyć wyraźnie ulepszoną mobilność dla około 2.7 miliona pasażerów korzystających codziennie z szybkiej kolejki miejskiej. Oczekujemy, że nowy obiekt w Dortmundzie znacząco zwiększy dostępność nowych składów. – Martin Husmann, szef Verkehrsverbund Rhein-Ruhr (VRR).

 W przyszłości, 75 pracowników z Kolejowego Centrum Serwisowego w Dortmund-Eving będzie prowadziło prace naprawcze i konserwacyjne dla 82 elektrycznych zespołów trakcyjnych RXX Desiro HC przez okres 32 lat.

W ramach powstania zajezdni Siemens Mobility położył około 5.5 kilometra torów na terenach byłej stacji rozrządowej w Dortmund-Eving i zbudowała sześciotorowy warsztat, trzypiętrowy magazyn, budynki socjalne, portiernię, zewnętrzny skład części oraz budynki mieszczące myjnię. Wszelkie prace odbywają się bez użycia dokumentów w formie papierowej. Pracownicy otrzymują zadania i informacje dotyczące mających nastąpić napraw na tabletach.

Zajezdnia RRX jest wyposażona m.in. w najnowszy system kontroli pojazdu (AVI), który został zastosowany w praktyce po raz pierwszy w Niemczech. Kiedy pociąg wjeżdża na teren zajezdni, mija specjalną bramkę AVI, gdzie koła, osie oraz powierzchnie toczne kół w każdym wagonie są sprawdzane za pomocą nowoczesnej technologii laserowej.

Pociąg Rhine Ruhr Express będzie jednym z ośmiu pojazdów prezentowanych podczas targów InnoTrans 2018 w Berlinie. Więcej informacji na stronie Siemens Mobility.