Kolej na świecie Tabor Wiadomości

Siemens Mobility dostarczy 7 dodatkowych pociągów Desiro ML dla Alpha Trains

Siemens Mobility dostarczy 7 dodatkowych pociągów Desiro ML dla Alpha Trains Mat. Siemens Mobility

Alpha Trains, największa firma leasingowa dla taboru kolejowego w Europie, złożyła zamówienie na siedem pociągów regionalnych Desiro ML od Siemens Mobility. Pojazdy będą obsługiwane przez Ostdeutsche Eisenbahn GmbH (ODEG) na trasach wschodniego wybrzeża morza Bałtyckiego.

 

 

 

 

 

 

Alpha Trains zamawia pociągi Desiro ML od wielu lat i jesteśmy szczęśliwi, że ta sprawdzona i niezawodna platforma jest użytkowana również przy tym projekcie – powiedział Thomas Schmidt, dyrektor zarządzający w Alpha Trains Europa GmbH.

Pociąg Desiro ML to bardzo wydaje i komfortowe pojazdy. Nasi maszyniści również potwierdzają, że pociągi zbudowane są z wykorzystaniem solidnych technologii i przemyślanych rozwiązań w kabinie maszynisty – powiedział Arnulf Schuchmann, dyrektor zarządzający oraz rzecznik w ODEG.

Dostarczamy naszym klientom pociągi w rekordowym czasie. Jest to możliwe dzięki dużej elastyczności naszej platformy Desiro ML, która pozwala na modyfikacje, dodatki lub np. rezygnacja ze środkowego wagonu, w zależności od wymaganej zdolności przewozowej. Takie rozwiązania skutkują zwiększoną wartością pojazdu w całym cyklu życia – powiedziała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

Rozwiązanie bazujące na pojedynczych członach pociągu Desiro zwiększa zdolności przewozowe pociągu ponieważ, w razie potrzeby, można dodać dodatkowy, środkowy człon do składu. Przewoźnik również zyskuje dzięki optymalnemu rozmieszczeniu miejsc siedzących na całej długości pociągu. Ponad 90% długości pociągu Desiro ML jest przeznaczona do użytku przez pasażerów.

Przewoźnik ODEG świadczy usługi transportowe w imieniu władz federalnych w Berlinie, Branderburgu, Mecklenburgu Zachodnie Pomorze, Saksonii oraz Saksonii-Anhalt. ODEG jest największym prywatnym przewoźnikiem kolejowym we wschodnich Niemczech i działa na 11 liniach, na trasach o długości 1200 kilometrów. Spółka przewozi około 18,2 milionów pasażerów i pokonuje dystans około 11 milionów kilometrów rocznie.