Przewozy pasażerskie
Partnerzy działu

Sanepid szuka pasażerów pociągu. Jeden z podróżnych był zarażony koronawirusem

Sanepid szuka pasażerów pociągu. Jeden z podróżnych był zarażony koronawirusem Fot. Twitter / Ministerstwo Infrastruktury (ilustracyjne)

Sanpeid w Krakowie szuka pasażerów, którzy podróżowali 19 czerwca pociągiem relacji Bielsko-Biała Główna – Gdańsk Wrzeszcz oraz 22 czerwca w trasie powrotnej. Jeden z podróżnych okazał się być zarażonym koronawirusem.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie w swoim komunikacie skonkretyzował, że chodzi o pasażerów, którzy podróżowali 19 czerwca w wagonie nr 6 pociągu nr 4520, który wyjechał z Bielska-Białej o godz. 4:01.

Również trwa akcja poszukiwania pasażerów pociągu powrotnego, który wyruszył z Gdańska 22 czerwca, dokładnie chodzi o pasażerów, którzy przebywali w wagonie nr 8. Pociąg z Gdańska wyjechał o godz. 15:05.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, że u jednego z pasażerów podróżujących tymi pociągami rozpoznano COVID-19. W związku z powyższym wszyscy pasażerowie podróżujący tymi wagonami powinni skontaktować ze służbami sanitarnymi. To niezbędne w celu ustalenia kontaktów z osobą zakażoną – czytamy w komunikacie sanepidu.