NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Nowe pojazdy dla S-Bahn w Berlinie od konsorcjum Siemens-Stadler. Trafi tam 106 pociągów

Nowe pojazdy dla S-Bahn w Berlinie od konsorcjum Siemens-Stadler. Trafi tam 106 pociągów

Redakcja
Start der Inbetriebsetzung: ein weiterer Meilenstein für die neuen S-Bahnzüge für Berlin und Brandenburg / Commissioning begins: a further milestone for the new S-Bahn trains for Berlin and Brandenburg

Konsorcjum Siemens-Stadler opracował dla kolej podmiejskiej S-Bahn w Berlinie nowy pojazd. Pierwszy pociąg został już zaprezentowany, a na tory pojazdy wyruszą w 2021 roku.

Pierwszy pociąg od konsorcjum Siemens-Stadler został zaprezentowany pod koniec czerwca br. Będzie to jeden ze 106 pociągów zamówionych przez S-Bahn Berlin-Brandenburg. Na tory pierwsza tura pojazdów zacznie wyjeżdżać w styczniu 2021 roku. Składy będą złożone z 382 wagonów (85 czterowagonowych oraz 21 dwuwagonowych). Kontrakt jest wart ok. 900 mln euro. Seria główna zostanie dostarczona do 2023 roku.

fot. Siemens

fot. Siemens

S-Bahn jest niezbędnym systemem codziennego transportu, który odgrywa kluczową rolę w Berlinie. Nowy skład reprezentuje przyszłość tego systemu i jest oznaką poprawy jakości i bezpieczeństwa kolei – mówi Michael Müller, burmistrz Berlina.

Jak powiedział Peter Buchner, prezes S-Bahn Berlin GmbH, w styczniu 2021 roku na tory wyjedzie pierwszych 10 pociągów. Trafią na linię S47 między Südkreuz i Spindlersfeld.

Podział prac Siemensa i Stadlera

Siemens dostarcza do nowych pociągów m.in. przetwornik napędowy, przetwornik pomocniczy, system sterowania pociągiem, system informacji pasażerskiej, wózki i układ hamulcowy. Stadler wykona prace w zakresie elementów mechanicznych, łącznie z karoserią wagonów, wyposażenia wnętrza (ściany, podłogi i sufity), siedzenia, drzwi i system klimatyzacji.

Więcej szczegółów na stronie Siemens Mobility.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności