Ekonomia i rynek

Ruszyła prywatyzacja TK Telekom

Ruszyła prywatyzacja TK Telekom

PKP SA opublikowała zaproszenie do negocjacji na zakup kolejnej spółki z Grupy PKP – TK Telekom sp. z o.o. Do końca miesiąca potencjalni inwestorzy będą mogli zgłaszać swoje zainteresowanie i po spełnieniu wymogów formalnych pobrać memorandum informacyjne o spółce. Dokument ten umożliwi przygotowanie oferty wstępnej.

Publikację do zaproszenia poprzedził proces restrukturyzacji spółki. W wyniku wdrożonych zmian spółka skupiła się wyłącznie na działalności telekomunikacyjnej a zatrudnienie spadło o prawie 2/3, uregulowano też szereg kwestii formalnych dotyczących m.in. majątku spółki. Stworzono tym samym warunki do dalszego rozwoju TK Telekom sp. z o.o. według najwyższych standardów rynkowych.

Negocjacje z wybranymi inwestorami będą prowadzone na przełomie I i II kwartału przyszłego roku, a finalizacja transakcji planowana jest do końca I półrocza przyszłego roku.

TK Telekom sp. z o.o. to kolejna prywatyzowana spółka z Grupy PKP. W ubiegłym roku zakończyła się transakcja zbycia Polskich Kolei Linowych SA oraz debiut giełdowy PKP Cargo S.A. W czerwcu tego roku PKP w drodze transakcji ABB zbyła kolejny pakiet akcji PKP Cargo SA. W kolejnych miesiącach PKP SA planuje rozpocząć procesy prywatyzacyjne dla dwóch innych spółek z Grupy – PKP Energetyka SA i PKP Informatyka sp. z o.o.

TK Telekom to wiodący alternatywny operator telekomunikacyjny łączący w sobie cechy operatora hurtowego, operatora świadczącego zróżnicowane usługi dla klientów biznesowych oraz jednostek administracji publicznej, ze szczególnie mocną pozycją w obsłudze podmiotów z sektora transportu szynowego oraz operatorów telekomunikacyjnych. Spółka zarządza jedną z największych sieci teleinformatycznych w Polsce. Oferuje usługi transmisji danych, dostępu do szerokopasmowego Internetu, dzierżawy łączy cyfrowych i kanałów optycznych oraz usługi głosowe, w tym interkonekt.

Doradcami w procesie po stronie sprzedającego jest konsorcjum firm mCorporate Finance SA oraz Audytel SA, jak również kancelaria prawna Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz Sp.k.

 

Źródło: PKP SA