NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Rozpoczęły się jazdy testowe pięcioczłonowych Impulsów dla SKM Warszawa. Wkrótce wyjadą na regularne trasy

Rozpoczęły się jazdy testowe pięcioczłonowych Impulsów dla SKM Warszawa. Wkrótce wyjadą na regularne trasy

Redakcja
Fot. SKM Warszawa

SKM Warszawa rozpoczęła jazdy testowe nowych pięcioczłonowych Impulsów2 od Newagu. Są to pięcioczłonowe jednostki z zamówienia na dostawę 21 EZT-ów.

Dzisiaj z samego rana rozpoczęły się jazdy testowe dwóch pięcioczłonowych Impulsów2 dostarczone przez nowosądecki Newag. Wzorem poprzednich jazd testowych, pociągi przejadą 600 kilometrów bez żadnej usterki, tak aby przewoźnik miał pewność, że mogą bezpiecznie wozić pasażerów. Pozytywne zaliczenie testów to raczej formalność i można spodziewać się, że jeszcze w czerwcu zaczną obsługiwać regularne połączenia.

Tak jak w przypadku czteroczłonowych jednostek, jazdy testowe odbywają się w tandemie. Czteroczłonowe Impulsy rozpoczęły testy na początku lutego 2022 roku, a regularne połączenia zaczęły już obsługiwać 21 lutego.  Dzisiejsze próby rozpoczęły się na linii S3 o godzinie 5:32, odjeżdżając ze stacji Warszawa Zachodnia w kierunku Radzymina.

Przypomnijmy, że SKM Warszawa kupiła łącznie 21 nowych pociągów od Newagu: 6 czteroczłonowych, które już obsługują regularne połączenia w Warszawie oraz 15 sześcioczłonowych EZT-ów. Dostawa wszystkich pociągów ma zakończyć się do końca listopada 2022 roku.

Pięcioczłonowe Impulsy będą obsługiwać wszystkie trasy SKM, oprócz linii na lotnisko Chopina, gdzie na końcowej stacji pociągi zatrzymują się przy 150-metrowym peronie (45WE w tandemie to ok. 184 m).

Na dzisiejsze jazdy testowe wyruszyło 45WE-003 oraz 45WE-004.

Pięcioczłonowe EZT do Piaseczna

Warto wskazać, że pociągi które obecnie przechodzą jazdy testowe w niedalekiej przyszłości będą obsługiwać połączenia do Piaseczna. Według planów, o których pisaliśmy na początku stycznia: pociągi SKM do Piaseczna miały dojechać już w grudniu 2022 roku. Jednak z uwagi na prace przy infrastrukturze na szlaku, przełożone start połączenia na marzec 2023 roku. Chodzi o prowadzone prace przy kluczowym dla projektu fragmencie infrastruktury, czyli wiadukcie umożliwiającym bezkolizyjne przejście torów linii kolejowej nr 8 nad torami linii kolejowych nr 1, 3 i 447

Mimo to, SKM deklaruje, że jest gotowa do natychmiastowego uruchomienia połączeń, przewoźnik miał już przeprowadzić jazdy testowe na szlaku do Piaseczna.

Fot. SKM Warszawa

Fot. SKM Warszawa

Fot. SKM Warszawa

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności