Infrastruktura Przewozy pasażerskie Transport miejski
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Rozbudowa II linii metra na Bemowie: Dwie oferty w przetargu. Wsród konsorcjum firm jest Astaldi

Rozbudowa II linii metra na Bemowie: Dwie oferty w przetargu. Wsród konsorcjum firm jest Astaldi fot. Metro Warszawskie

Do 15 marca przedłużono termin zgłaszania się wykonawców do  realizacji zadań przetargu pn. ,,Projekt i budowa III etapu realizacji odcinka zachodniego II linii metra wraz z STP Mory”. Wyłoniono dwie oferty. Jedną z nich złożyło konsorcjum ASTALDI S.p.A., Gülermak Ağir Sanayi Іnşaat ve Taahhüt A.Ş. oraz Gülermak Sp. z o.o.

Pierwotnie termin upływał 12 stycznia, ale zamawiający przedłużył go do dziś (15 marca). Zadanie, którego dotyczy przetarg to projekt i budowa ostatniego odcinka II linii metra w Warszawie (odcinek od stacji Powstańców Śląskich do stacji Techniczno-Postojowej Mory).

Jak poinformowała nas Anna Bartoń, rzecznik prasowy spółki Metro Warszawskie oferty złożyli: konsorcjum ASTALDI S.p.A., Gülermak Ağir Sanayi Іnşaat ve Taahhüt A.Ş., Gülermak Sp. z o.o. oraz SINOHYDRO CORPORATION LIMITED. Obie oferty przekraczają jednak kosztorys prac.

Wykonawca, którego wybierze Zamawiający będzie miał do zaprojektowania i zbudowania trzy stacje metra (stacja C03 Lazurowa, stacja C02 Chrzanów, stacja C01 Połczyńska). Do zadań w ramach kontraktu będzie należała również budowa 4 km podwójnego tunelu i Stacji Techniczno-Postojowej. Czas realizacji zadania to 50 miesięcy. O wyborze wykonawcy w 60% zadecyduje cena, dalsze kryteria oceny to skrócenie czasu wykonania – 8%, przedłużenie okresu rękojmi – 32%.

Planowane stacje metra, o których mowa w przetargu to: stacja C03 Lazurowa – po południowej stronie ul. Górczewskiej, w rejonie ul. Lazurowej, C02 Chrzanów – w rejonie skrzyżowania ul. Szeligowskiej z planowanym przedłużeniem ul. Człuchowskiej, C01 Połczyńska – w rejonie ul. Sochaczewskiej i Połczyńskiej.