Kolej na świecie Przewozy pasażerskie Tabor

Rosyjskie “Jaskółki” przewiozły 500-milionowego pasażera na Moskiewskim Pierścieniu Centralnym

Rosyjskie “Jaskółki” przewiozły 500-milionowego pasażera na Moskiewskim Pierścieniu Centralnym Fot. Wiki Commons

Pociągi Siemens Desiro, „Lastochka”, co oznacza w przetłumaczeniu “Jaskółka” przewiózły 500-milionowego pasażera na Moskiewskim Pierścieniu Centralnym .

Elektryczne zespoły trakcyjne “Lastochka”, produkowane przez Siemens Mobility obsługują połączenia na Moskiewskim Pierścieniu Centralnym. W MCK znajduje się 31 przystanków, które są zintegrowane z 26 stacjami moskiewskiego metra. Kolejowe przewozy pasażerskie realizowane są przez Dyrekcję Szybkiej Komunikacji – jest to odział Kolei Rosyjskich. W godzinach szczytu pociągi kursują co 4 minuty oraz 8 minut poza godzinami szczytu. Co ciekawe przejazd całego koła zajmuje około 90 minut.

Mat. Koleje Rosyjskie

7 października 2020 roku, Koleje Rosyjskie świętowały 500-milionowego pasażera “Jaskółek” na MCK. Jubileuszowa pasażerska Irina Bushueva została uroczyście przywitana na stacji Bulvar Rokossovskog przez Antoniego Pietrowa, szefa Zarządu Szybkiej Komunikacji.

Przypomnijmy, że Moskiewski Pierścień Centralny został otwarty jesienią 2016 roku. Obecnie trasa jest obsługiwana przez 54 pociągi Siemens Desiro.

Łącznie MCK posiada 31 węzłów przesiadkowych, z których można przesiąść się do 26 stacji na dwunastu liniach metra, a także do 9 stacji na kolejach podmiejskich oraz naziemnej komunikacji zbiorowej. Do końca 2022 r. planowana jest integracja MCK z linią kolejową do Kijowa. W tym celu Rosyjskie Koleje pracują nad budową linii łączącej Białoruś i Kijów.

Fot. Koleje Rosyjskie


Kongres590