NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Rosja: Wykoleił się pociąg z węglem na Kaukazie. Utrudnienia dla pociągów na Krym

Rosja: Wykoleił się pociąg z węglem na Kaukazie. Utrudnienia dla pociągów na Krym

Redakcja

Wczoraj doszło do wykolejenia pociągu towarowego na terenie Kraju Krasnodarskiego. Z torów wypadło 9 wagonów z węglem. Zdarzenie spowodowało spore utrudnienie na linii do Sewastopola.

Jak poinformował Interfax, w poniedziałek (20 czerwca 2022 roku) około godziny 14:50 czasu lokalnego na odcinku Starominskaja – Batajsk doszło do wykolejenia pociągu towarowego z węglem. Z torów wypadło łącznie 9 wagonów.

Według Zachodniego Międzyregionalnego Wydziału Śledczego ds. Transportu Federacji Rosyjskiej do wypadku doszło z powodu rozszerzania się toru pod wpływem temperatury – twierdzą rosyjskie media.

Uszkodzona została infrastruktura torowa, dodatkowo zerwana została sieć trakcyjna. W wyniku wykolejenia nikt nie został poszkodowany. Jednak został zablokowany jeden tor na dwutorowej linii do Sewastopolu. Ruch odbywa się po jednym torze, z dużymi utrudnieniami.

Aby wyeliminować skutki zdarzenia, ze stacji Batajsk i Timashevskaja wysłano pociągi ratunkowe. Kolejarze podejmują wszelkie niezbędne działania, aby wyeliminować utrudnienia- podaje Interfax.

Z powodu wykolejenia wczoraj zatrzymano m.in. pociąg nr 92 relacji Sewastopol – Moskwa.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności