NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Renfe otwiera nową trasę KDP z Madrytu do Galicji. W celu promocji połączenia 250 tys. biletów po 15 euro

Renfe otwiera nową trasę KDP z Madrytu do Galicji. W celu promocji połączenia 250 tys. biletów po 15 euro

Redakcja
Fot. Laregion.es

Renfe w połowie grudnia uruchomi regularne połączenia KDP na trasie Madryt – Ourense. Aby przyciągnąć pasażerów na kolej, przewoźnik rozpoczął sprzedaż 250 tys. biletów w cenie 15 euro.

Renfe uruchomiło sprzedaż biletów na nowe połączenie KDP w Hiszpanii. Pierwsze regularne połączenie ma wyruszyć 21 grudnia br., z tej okazji przewoźnik już teraz uruchomił sprzedaż biletów w promocyjnej cenie. Do dyspozycji podróżnych będzie 250 tys. biletów w ceni 15 euro, na podróże w terminie od 21 grudnia 2021 roku do 12 września 2022 roku.

Dotychczas pociągi KDP (AVE) kursowały z Madrytu do Zamory, natomiast w dniu wczorajszym odbył się pierwszy przejazd pokazowy dalej do Ourense. Od 21 grudnia połączenia mają być obsługiwane przez EZT Renfe serii 112. W ciągu tygodnia mają być uruchamiane dwie pary pociągów AVE, natomiast w sobotę będą to dwa pociągi w rel. Ourense – Madryt i jedno Madryt – Ourense oraz w niedziele, kiedy kursować będzie jeden pociąg w relacji Orense – Madryt i dwa na trasie powrotnej.

Na terenie regionu Galicji istnieje obecnie eksploatowana sieć połączeń KDP, która połączona jest z Ourense. Dlatego też czas podróży do stolicy Hiszpanii skróci się dla następujących połączeń:

  • Orense – Madryt 2 godz. 15 minut (o godzinę i 28 minut krótszy czas podróży);
  • Vigo – Madryt 4 godz. 16 minut (czas podróży krótszy o 54 minuty)
  • Pontevedra – Madryt 4 godziny (szybciej o 54 min.)
  • Santiago – Madryt 3 godz. 20 minut (szybciej o godzinę)
  • A Coruña-Madryt 3 godziny 51 minut (szybciej o godzinę)

Oprócz szybkich pociągów AVE mają być uruchamiane składy Alvia. Łącznie między Madrytem a Galicją codziennie ma kursować dziesięć pociągów w każdą stronę.

Oprócz zwiększonej częstotliwości i krócenia czasu podróży Renfe planuje włączenia dodatkowych usług pokładowych, które na razie będą dostępne wyłącznie dla pociągów AVE. Podróżni w momencie zakupu biletu będą mogli dokupić usługę cateringową na pokładzie pociągu.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności