Kolej na świecie Przewozy pasażerskie

RegioJet: Sytuacja stopniowo wraca do normy, a liczba pasażerów w pociągach rośnie

RegioJet: Sytuacja stopniowo wraca do normy, a liczba pasażerów w pociągach rośnie RegioJet

RegioJet do końca tygodnia będzie stopniowo zwiększał liczbę połączeń kolejowych i autobusowych, które dotychczas były wstrzymane z uwagi na pandemię koronawirusa.

Czeski prywatny przewoźnik poinformował o zwiększeniu liczby pasażerów w pociągach oraz autobusach. W tym momencie RegioJet odnotowało wzrost zainteresowania podróżami o około 30% w porównaniu do ubiegłego tygodnia. Z tego względu do końca tygodnia przewoźnik planuje uruchomić 60% swoich połączeń.

Zwiększenie liczby pasażerów jest związane z decyzją czeskiego Rządu o zniesieniu takich obostrzeń jak zakaz podróżowania w innych celach niż te zarobkowe. Oznacza to, że nasi południowi sąsiedzi mogą wyjeżdżać na urlopy korzystając z przewozów kolejowych.

RegioJet zapowiada, że do końca tygodnia na trasie Ostrawa – Praga zostanie uruchomionych 6 połączeń dziennie w każdym kierunku, a na trasie między Pragą i Brnem będzie łącznie 8 połączeń, pociągi prywatnego przewoźnika będą ponownie jeździć także do Brzecławia. Pasażerowie będą mieli dostęp do wszystkich, czterech klas podróży, przy zachowaniu starego cennika.

Od 14 czerwca transport krajowy w Czechach ma działać bez ograniczeń. RegioJet planuje obecnie stosowane środki higieniczne wprowadzić na stałe do swoich usług.

Jednocześnie, jak poinformował przewoźnik – jest gotowy na wznowienie połączeń transgranicznych, szczególnie do krajów takich jak Austria, Niemcy i Słowacja.