Kolej na świecie Przewozy pasażerskie

RegioJet podsumowuje wakacyjne połączenie do Chorwacji i zapowiada reaktywację oferty

RegioJet podsumowuje wakacyjne połączenie do Chorwacji i zapowiada reaktywację oferty Fot. RegioJet

RegioJet kończy tegoroczną realizację połączeń do Chorwacji. Przewoźnik chwali się informacją, że przez trzy miesiące, z połączenia skorzystało ponad 60 tysięcy pasażerów. Już teraz RegioJet deklaruje chęć ponownego uruchomienia połączenia w maju przyszłego roku.

RegioJet w najbliższą sobotę zakończy realizację sezonowego połączenia Praga – Rijeka, które zostało uruchomione 30 czerwca br. Przez ten czas, prywatny przewoźnik obsłużył ponad 60 tysięcy pasażerów. Warto zaznaczyć, że RegioJet chwaliło się, że pod koniec lipca przewoźnik miał już sprzedanych ponad 50 tysięcy biletów – więcej w artykule. Pokazuje to tylko jak ogromną popularność zyskało nowe połączenie, sam przewoźnik uważa swoją ofertę za sukces i już teraz deklaruje przygotowanie do przyszłego sezonu. Według wstępnych planów, pociągi do Chorwacji wrócą na trasę już w maju.

Średnie obłożenie połączeń wyniosło ponad 90 procent, przy przepustowości od 500 do 560 pasażerów na połączenie – powiedział rzecznik RegioJet Aleš Ondrůj, cytowany przez zdopravy.cz.

Pod względem intensywności popytu, RegioJet uznaje za najbardziej udaną nową trasą, na której zaczął kursować.

Większość pasażerów kupowało bilety do i ze stacji w Czechach, około 10 % biletów było sprzedanych do i z Bratysławy. Taki trend utrzymywał się praktycznie od samego początku uruchomienia nowego połączenia.