Kolej na świecie Przewozy pasażerskie

RegioJet: Pasażerowie wracają na kolej. Przewoźnik przywraca kolejne połączenia

RegioJet: Pasażerowie wracają na kolej. Przewoźnik przywraca kolejne połączenia Fot. NaKolei.pl

RegioJet odnotowuje wzrost liczby pasażerów. Podróżni wracają na kolej – zauważalny jest wzrost zarówno w godzinach szczytu, jak i poza nimi. Wpływ na to ma m.in. fakt, że coraz więcej osób wraca do pracy stacjonarnej oraz to, że młodzież wróciła do szkół.

Czesi coraz częściej podróżują również, aby odwiedzić krewnych. Kolej ponownie odnotowuje wzrostowe wyniki przewozowe. Na przykład na trasie Ostrawa – Praga RegioJet odnotował duży wzrost potoku pasażerskiego – w dwóch połączeniach prywatny przewoźnik sprzedał wszystkie wolne miejsca w 12-wagonowym składzie. Obserwując taką kolej rzeczy, przewoźnik zdecydował się, że niedzielne popołudniowe połączenie Ostrawa – Praga zostanie wzmocnione o kolejne wagony.

RegioJet zdecydował również o przywróceniu niektórych pociągów, które na czas gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem zostały tymczasowo zamrożone. 13 grudnia do rozkładu jazdy mają powrócić prawie wszystkie połączenia dalekobieżne. Przypomnijmy, że Czechy ostatniej doby odnotowały 3572 nowych zakażeń koronawirusem. W najgorszym momencie liczby te sięgały nawet 15 tysięcy zakażeń.

Przewoźnik zaznacza, że na trasie Praga – Koszyce, w okresie przedświątecznym przepustowość niektórych połączeń jest prawie w całości wyprzedana. Przykładowo, na nocne połączenie Praga – Koszyce, które ma być zrealizowane 18 grudnia zostało tylko 40 wolnych miejsc, w 12-wagonowym składzie.

RegioJet jest przekonany, że popyt na podróże w okresie świątecznym będzie w tym roku równie wysoki jak w latach poprzednich, mimo panującej pandemii koronawirusa.