NaKolei.pl Wiadomości Przy siedzibie UTK zaparkuje Mammobus. Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet

Przy siedzibie UTK zaparkuje Mammobus. Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet

Adrian Izydorek
Fot. UTK

Urząd Transportu Kolejowego pod swoją siedzibą zorganizuje dla kobiet bezpłatne badania mammograficzne. Będą one obowiązywać dla kobiet w wieku 50-69 lat, przez dwa dni.

3 sierpnia oraz 15 października 2021 r. przy budynku Eurocentrum zorganizowane zostaną bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 – 69 lat. Aby skorzystać z propozycji należy zgłosić się z dowodem osobistym w godz. 11 – 16. Do wykonania badania nie jest potrzebne skierowanie od lekarza. Badania w mammobusie są elementem Dni Zdrowia organizowanych przez Urząd Transportu Kolejowego. Badanie będzie dostępne dla wszystkich kobiet spełniających kryterium wieku.

Badanie odbędzie się w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Niewątpliwą zaletą mammografii piersi jest to, że nie wymaga ona specjalistycznego przygotowania. Wykonanie zdjęć trwa zaledwie kilka minut i jest całkowicie nieinwazyjne.

Kobiety w wieku 50-69 lat mogą co dwa lata wykonać badanie mammograficznego bez skierowania. W przypadku obecności dodatkowych czynników ryzyka, jak rak piersi wśród członków najbliższej rodziny (córka, siostra, matka) lub mutacja genowa (BRCA 1 lub BRCA 2), kobieta ma prawo do wykonania badania w odstępie 12 miesięcy.

Zachęcamy wszystkie Panie, które spełniają kryterium wieku, do skorzystania z możliwości wykonania badania mammograficznego. Mammobus będzie zaparkowany na parkingu przy budynku Eurocentrum w Warszawie, przy Alejach Jerozolimskich 134

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności