Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

POLREGIO notuje kolejny wzrost liczby przewiezionych pasażerów

POLREGIO notuje kolejny wzrost liczby przewiezionych pasażerów Fot. POLREGIO

 W 2018 roku z usług Przewozów Regionalnych skorzystało o ponad 1,3 mln pasażerów więcej niż w 2017 roku- informuje przewoźnik. 

Z pociągów kursujących pod marką POLREGIO w 2018 roku skorzystało 81,2 mln pasażerów, czyli o ponad 1,3 mln więcej, niż w 2017 roku.

Przewozy Regionalne pozostają tym samym przewoźnikiem, który w ubiegłym roku przewiózł najwięcej z nich w odniesieniu do całego rynku pasażerskich przewozów kolejowych w Polsce- czytamy w komunikacie.

Rok 2018 minął przewoźnikowi m.in. pod znakiem popularnej Podhalańskiej Kolei Regionalnej, czyli połączeń uruchomionych z inicjatywy Województwa Małopolskiego, Przewozów Regionalnych i samorządów lokalnych, które kursują z dużą częstotliwością pomiędzy Nowym Targiem a Zakopanem. Pojawiły się też nowe połączenia, jak z Kielc do Buska-Zdroju czy z Zielonej Góry do Goerlitz.

POLREGIO wprowadziło najnowocześniejsze w Polsce terminale mobilne dla obsługi pociągów oraz nowe uniformy. Rozpoczął się proces wdrażania możliwości płatności kartą płatniczą w pociągach- czytamy.

Zdaniem Anny Lenarczyk, członek Zarządu – Dyrektor Handlowy w Spółce Przewozy Regionalne, rok 2018 był owocny również pod względem ofert dla pasażerów.

Wprowadziliśmy np. ofertę „Połączenia w dobrej cenie” na wielu nowych odcinkach. Jesteśmy uczestnikami Wspólnego Biletu
i Pakietu Podróżnika. Posiadamy najszerszą siatkę sprzedaży biletów, od kas biletowych, biletomaty przez aplikacje i platformy na urządzenia mobilne po saloniki KOLPORTERA. Uruchomiliśmy własną internetową platformę sprzedaży biletów wraz z aplikacją mobilną – wylicza Lenarczyk.

Przewozy Regionalne zapowiadają kolejne zmiany w 2019 roku. Przewoźnik prowadzi prace m.in. nad integracją oferty taryfowej i przewozowej z przewoźnikami autobusowymi oraz rozbudową oferty w miastach oraz aglomeracjach.

Toczą się przygotowania do uruchomienia oferty połączeń komercyjnych, niemniej decydującym czynnikiem w tej kwestii są szeroko zakrojone prace modernizacyjne prowadzone na wielu liniach kolejowych w Polsce, skutkujące m.in. całkowitymi zamknięciami szlaków, ograniczeniami przepustowości lub prędkości- czytamy w komunikacie spółki.