Kolej jest dla ludzi Wiadomości

Przewoźnicy kolejowi uczczą Powstańców Warszawskich

Przewoźnicy kolejowi uczczą Powstańców Warszawskich fot. PKP Intercity

Przewoźnicy kolejowi w godzinie W uczczą pamięć powstańców warszawskich. Jest to ważna dla kolejarzy rocznica, gdyż ich poprzednicy brali udział w tym powstaniu.

 

Wszystkie lokomotywy PKP Cargo, które będą stać na szlakach lub w zakładach, oraz pociągi PKP InterCity, przejeżdżające przez Warszawę oddadzą honor powstańcom warszawskim. 1 sierpnia o godzinie 17, czyli dokładnie w 75 rocznicę wybuchu powstania użyją sygnału dźwiękowego “Baczność”.

Pociągi SKM Warszawa będą udekorowane flagami Polski i Warszawy. Koleje Mazowieckie i SKM Warszawa, jak również wszyscy przewoźnicy warszawskiego ZTMu zapewniają tego dnia darmowy przejazd harcerzom oraz wolontariuszom zaangażowanym w organizacje obchodów rocznicowych, którzy wylegitymują się odpowiednim identyfikatorem.

POLREGIO już po raz drugi jest partnerem kampanii BohaterON: w pociągach przewoźnika od 1 sierpnia do 2 października, a więc w dniach, w których trwało Powstanie Warszawskie pojawią się plakaty upamiętniające powstańców, a na ekranach nowych składów – spoty na temat powstania warszawskiego.

Tego typu akcje są organizowane nie po raz pierwszy – pociągi PKP InterCity przejeżdżające przez Warszawę o godzinie 17 rok temu w sierpniu również podały sygnał “Baczność”.