Infrastruktura
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Przetarg na elektryfikację linii nr 71 Ocice-Rzeszów

Przetarg na elektryfikację linii nr 71 Ocice-Rzeszów fot. PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na elektryfikację linii nr 71 Ocice-Rzeszów. Pojedziemy szybciej i sprawniej nie tylko na tej trasie, ale i z Rzeszowa do Warszawy.

Lepsze połączenia na Podkarpaciu i większa przepustowość linii – to dodatkowe plusy elektryfikacji linii nr 71 Ocice-Rzeszów, na którą PKP PLK ogłosiły właśnie przetarg.Koszt elektryfikacji to ok. 57 mln zł plus umowy przyłączeniowe na kwotę ok. 50 mln zł. Elektryfikacja finansowana jest ze środków budżetowych. Prace będą przeprowadzane w latach 2019-2021.

Pod elektryfikację jednotorowej trasy nr 71 przeprowadzono już prace przygotowawacze. W efekcie prac nie trzeba będzie zmieniać lokomotyw na trasie z elektrycznych na spalinowe. Dzięki elektryfikacji PKP PLK S.A. zapowiada uruchomienie połączenia między Rzeszowem a Warszawą przez Sandomierz – Skarżysko–Kamienną i Radom oraz przez Tarnobrzeg–Stalową Wolę i Lublin.

PLK planuje również budowę mijanki w Majdanie Królewskim. Ma powstać w 2019 roku. Więcej informacji na stronie zarządcy infrastruktury.