Komentarze

Prezydent Komorowski krytykuje prywatyzację PKL przez Lasy Państwowe

Prezydent Komorowski krytycznie o udziale Lasów Państwowych w prywatyzacji PKL

alt

Jak donosi portal wPolityce.pl Prezydent Bronisław Komorowski skrytykował możliwość zakupu przez Lasy Państwowe prywatyzowanej spółki Polskie Koleje Linowe (PKL), które zarządzają m.in. kolejką linową na Kasprowy Wierch. Prezydent uczestniczył w Niepołomicach w obchodach Święta Lasu.

Życzę państwu, żebyście pozostali administracją lasów państwowych i nie stali się administracją lasów państwowych i kolejek linowych. Z całego serca wam tego życzę, bo to jest nonsens z punktu widzenia o tym, co z lasami trzeba w przyszłości zrobić – mówił prezydent, przemawiając do leśników zgromadzonych w zamku w Niepołomicach.

 

Jak dodał, administracja Lasów Państwowych powinna koncentrować się na tym, aby lasy funkcjonowały lepiej, z większym pożytkiem dla ekologii i edukacji oraz z większą rentownością z tytułu gospodarki leśnej, a nie “wszelkiej, jaką można sobie wymyślić”.

Według Komorowskiego udział Lasów Państwowych w prywatyzacji PKL może doprowadzić do presji, aby przedsiębiorstwo to przejmowało inne podmioty spoza swojej branży.

To skandal, że tak dochodowa inwestycja jak kolej linowa na Kasprowy Wierch, którą skarb państwa mocno doinwestował, jest poddana sprzedaży i oddania w prywatne ręce. Powinna pozostać w rękach państwa, żeby nikt się na niej nie uwłaszczał – mówi Jan Szyszko.

Według profesora, należałoby przeprowadzić zbiórkę narodową na PKL, wykupić kolej za społeczne pieniądze i przekazać ją jako dziedzictwo Tatrzańskiemu Parkowi Narodowemu.

Źródło: wPolityce.pl{jcomments on}