Działania Polityka Przewozy pasażerskie Wiadomości

Prezydent A. Duda: Zaproponuję likwidację VAT od biletów kolejowych

Prezydent A. Duda: Zaproponuję likwidację VAT od biletów kolejowych Fot. Kancelaria Prezydenta RP

Będę proponował też, żeby zlikwidowano VAT do biletów, po to, żeby obniżyć ceny biletów zwłaszcza dla tych ludzi, którzy dojeżdżają do pracy, bo myślę, że to jest ważne i że to jest znacząca czasem pozycja w budżetach domowych te dojazdy – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent RP, Andrzej Duda zaproponował likwidację VAT do biletów podczas rozmowy w “Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam i Radio Maryja.

Będę proponował też, żeby zlikwidowano VAT do biletów, po to, żeby obniżyć ceny biletów zwłaszcza dla tych ludzi, którzy dojeżdżają do pracy, bo myślę, że to jest ważne i że to jest znacząca czasem pozycja w budżetach domowych te dojazdy. Więc, żeby przynajmniej do biletów kolejowych – teraz rozwijamy te koleje, budujemy te połączenia właśnie specjalnie po to, żeby stworzyć ludziom lepsze możliwości zawodowe, komunikacyjne, dojeżdżania do pracy, żeby ten VAT zlikwidować – akcentował prezydent RP.

Mam przychylność ze strony ministra infrastruktury w tej inicjatywie, liczę na to, że będzie także przychylność reszty rządu na czele z panem premierem i ministrem finansów – podkreślił Andrzej Duda podczas „Rozmów niedokończonych”.