Kadry i ludzie Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Prezes PKP Energetyka członkiem kapituły konkursu „25 under 25”

Prezes PKP Energetyka członkiem kapituły konkursu „25 under 25” fot. PKP Energetyka

Prezes zarządu PKP Energetyka Wojciech Orzech dołączył do Kapituły konkursu „25 under 25”, organizowanego przez McKinsey&Company oraz Forbes Polska. W kapitule zasiadają wybitni eksperci, liderzy biznesu i naukowcy. Ich zadanie to wyłonienie 25 nieprzeciętnych, utalentowanych i ambitnych osób przed 25. rokiem życia, które chcą zmienić społeczno-gospodarcze oblicze Polski.

Energia młodych to źródło nowych pomysłów, które w PKP Energetyka umiejętnie łączone są z wiedzą i umiejętnościami doświadczonych menedżerów, inżynierów czy elektromonterów, którzy stanowią większą część załogi. Pracownicy, którzy tworzą PKP Energetyka od nierzadko 30 i więcej lat, sukcesywnie przekazują swoje umiejętności i etos pracy kolejnemu pokoleniu. Ta transformacja już ma miejsce i jest rozwijająca dla obu stron, dzięki czemu firma staje się coraz bardziej różnorodna. Otwarcie na zmiany i wykorzystanie nowych technologii przez PKP Energetyka przyciąga młodych – 46 proc. pracowników, zatrudnionych w PKP Energetyka w ciągu ostatnich 10 miesięcy, to osoby poniżej 30. roku życia.

W PKP Energetyka łączymy doświadczenie i wiedzę starszych pracowników z zapałem ludzi młodych. Ich aktywność bardzo mi imponuje. Są pomysłowi i innowacyjni, a realizowane przez nich projekty nowatorskie. Młodzi chcą pracować dla PKP Energetyka, a my chcemy ich zatrudniać i dzięki temu zmieniamy się. W ostatnich latach przeszliśmy cyfrową transformację, która przygotowała organizację do wyzwań technologicznych i klimatycznych, z którymi mierzy się nasz kraj. Stawiamy na kreatywnych pracowników, którzy będą umieli odnaleźć się w duecie człowiek–maszyna – mówi Wojciech Orzech, prezes zarządu PKP Energetyka.

Konkurs „25 under 25” skierowany jest do osób pełnoletnich, urodzonych w 1994 roku lub później, które płynnie posługują się językiem polskim i aktywnie działają w jednej z 5 kategorii („Biznes”, „Nowe technologie”, „Działalność społeczna”, „Nauka” oraz „Wspieranie różnorodności”). Finalistów konkursu poznamy w pierwszym kwartale 2020 r.

Z dużym podziwem przyglądaliśmy się uczestnikom pierwszej edycji, którzy z ogromną energią i pasją realizują swoje nietuzinkowe pomysły. W tym roku po raz kolejny rozpoczynamy poszukiwania odważnych młodych osób. Chcielibyśmy, żeby ich talent i ambicja zostały zauważone i docenione – komentuje Marcin Purta, partner zarządzający McKinsey&Company w Polsce oraz wiceprzewodniczący kapituły konkursu.

W kapitule konkursu „25 under 25” zasiada ponad 30 ekspertów, liderów biznesu, przedstawicieli świata nauki, technologii oraz projektów społecznych, którzy na co dzień sami inspirują innych do działania.