Ekonomia i rynek Wiadomości

Prezes NEWAG: “Zakończony 2018 rok to kolejny rok rozwoju Spółki”

Prezes NEWAG: “Zakończony 2018 rok to kolejny rok rozwoju Spółki” Fot. NaKolei.pl

W 2018 roku grupa kapitałowa NEWAG wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 1 021,5 mln zł, jest to o 231,7 mln zł więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego- podała spółka.

W tym samym czasie grupa NEWAG osiągnęła zysk netto w wysokości 93,4 mln zł tj. o 214,9% czyli o prawie 63,7 mln zł więcej niż w 2017 roku. EBITDA w tym samym okresie wyniosła 164,4 mln zł.

Dla NEWAG zakończony 2018 rok to kolejny rok rozwoju Spółki i budowy pozycji wiodącego producenta taboru kolejowego w Polsce. Pomimo małej liczby postępowań przetargowych Grupa NEWAG przekroczyła poziom 1 miliarda złotych przychodów i w konsekwencji wypracowała największy od lat poziom zysku- powiedział Zbigniew Konieczek, prezes NEWAG S.A.

Reagując a często wyprzedzając oczekiwania rynku Spółka w ubiegłym i prawdopodobnie następnych latach zwiększa wartość produkcji w segmencie lokomotyw elektrycznych stając się w tym obszarze niekwestionowanym liderem, a najnowsza generacja lokomotyw DRAGON znalazła uznanie wśród operatorów, co przekłada się na ilość otrzymywanych zamówień. Jednocześnie, chcąc sprostać planom naszych klientów w najbliższych miesiącach chcielibyśmy zaprezentować kolejne rozwinięcie oferowanych produktów i to zarówno w zakresie pojazdów pasażerskich jak i lokomotyw- dodał Konieczek.

Jego zdaniem budowana przez ostatnie lata struktura Grupy NEWAG i osiągnięte kompetencje gwarantują realizację strategii wzrostu wartości ekonomicznej przy zachowaniu porównywalnych kosztów działalności, co już znalazło odzwierciedlenie w wynikach 2018 roku.

Efekt znaczącego wzrostu wolumenu sprzedaży przełożył się na nieproporcjonalnie większy wzrost kategorii wynikowych; jednym z wiodących czynników tej sytuacji jest właśnie osiągnięcie docelowej struktury organizacyjnej i co za tym idzie kontrolowanych kosztów funkcjonowania. Wierzymy, że produkowana przez NEWAG S.A. kolejna generacja elektrycznych pojazdów pasażerskich z rodziny IMPULS pozwoli na kontynuację dalszych planów rozwoju spółki, a lokomotywy elektryczne to produkt dzięki któremu utrzymamy pozycję lidera w tym segmencie rynku i stworzymy solidny fundament pod stabilną przyszłość Grupy NEWAG- podsumował prezes Konieczek.