Infrastruktura Przewozy pasażerskie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Prace PKP PLK reorganizują ruch pociągów KD. ZKA na odcinku Strzegom-Jaworzyna Śląska

Prace PKP PLK reorganizują ruch pociągów KD. ZKA na odcinku Strzegom-Jaworzyna Śląska fot. KD

Od 10 czerwca obowiązuje korekta rozkładu jazdy na terenie całej Polski. Ze względu na prace torowe PLK Koleje Dolnośląskie uruchamiają ZKA m.in. na odcinku Strzegom-Jaworzyna Śląska.

Pasażerowie korzystający z oferty Kolei Dolnośląskich muszą uzbroić się w cierpliwość. Zmiany związane z pracami infrastrukturalnymi PKP PLK prowadzą m.in. do uruchomienia ZKA na odcinkach: Strzegom-Jaworzyna Śląska, czy Piechowice-Szklarska Poręba Górna. Trzeba liczyć się z zamkniętymi peronami na remontowanej stacji Świebodzice.

Utrudnienia będą trwać przez trzy miesiące. Piotr Rachwalski, Prezes Kolei Dolnośląskich zaznacza, że pomimo utrudnień przewoźnik zrobi wszystko, by pasażerowie odczuli je w jak najmniejszym stopniu.

Przykładowe zmiany: Do czwartku (14 czerwca), pociągi linii Wrocław – Świebodzice – Wałbrzych – Jelenia Góra – Piechowice – Szklarska Poręba oraz Wrocław – Świebodzice – Wałbrzych – Adršpach będą przejeżdżać przez stację Świebodzice bez zatrzymywania się. Pasażerowie będą dowożeni do sąsiednich stacji (Jaworzyna Śląska i Wałbrzych Szczawienko) autobusami.

Poniżej kilka grafik z informacjami dot. rozkładów jazdy pociągów (źródło: KD):