Przewozy pasażerskie Tabor Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pkpintercity

Powrót Pendolino – 15 pojazdów kursuje według rozkładu

Powrót Pendolino – 15 pojazdów kursuje według rozkładu Fot. PKP Intercity

Ku uciesze wielu podróżnych kryzys z brakami pojazdów Pendolino na torach jest, można powiedzieć, zażegnany. Aż 15 z 20 pociągów EIP kursuje rozkładowo. Informacje potwierdza biuro prasowe PKP Intercity.

PKP Intercity i kolejne powroty na tory swoich wyłączonych tymczasowo pociągów Pendolino. Można mówić już o 15 sprawnych pojazdach.  Niedawno sześć z nich uległo uszkodzeniu w wyniku kontaktu z tłuczniem kolejowym. O całym zajściu pisaliśmy tutaj: http://www.nakolei.pl/tluczen-uszkodzil-szesc-pociagow-pendolino/

Już 2 lutego trzy z sześciu uszkodzonych pojazdów ED250 wróciło do rozkładowego kursowania (link do tekstu tutaj: http://www.nakolei.pl/pendolino-wracaja-tory/).

Sytuację o stanie pojazdów skomentowało dziś dla nas biuro prasowe PKP Intercity. – Obecnie PKP Intercity dysponuje 15 pojazdami Pendolino do ruchu. Sprawę widocznych na podwoziu uszkodzeń wyjaśnia specjalnie do tego celu powołana komisja, w skład której wchodzą: przewoźnik, zarządca infrastruktury i eksperci Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych. – powiedziała Anna Zakrzewska z biura prasowego przewoźnika. Jak dodaje, istnieje możliwość złożenia reklamacji w sprawie odbycia podróży w składach zastępczych zamiast na pokładzie wyłączonych tymczasowo z ruchu pociągów ED250: – Podstawą do uznania takiej reklamacji jest zachowanie biletu. Warto zaznaczyć, że każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

Do 2 lutego bilans taborowy w grupie pojazdów Pendolino wyglądał następująco:

  • 13 z 20 składów w ruchu
  • 7 pojazdów w naprawie

Jak dodała Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity, siedem składów będących dwa tygodnie temu nieczynnych to dwa pociągi w naprawie powypadkowej (wskutek ubiegłorocznych zdarzeń pod Ozimkiem i Modlinem), trzy naprawiane po kontakcie z tłuczniem, dwa pojazdy na przeglądzie P4. Obecnych 15 sprawnych składów spełnia warunki by realizować kursy rozkładowe.

Szczegóły składania reklamacji oraz uzyskiwania zwrotów kosztów za bilet znajdują się na stronie www.intercity.pl w zakładce ,,Dla Pasażera”.