Działania

POMNIK KOLEJARZA

Kolejarze popierają inicjatywę „POMNIK KOLEJARZA”

 

Z inicjatywy portalu nakolei.pl powstał pomysł budowy Pomnika Kolejarza na Placu Wileńskim w Warszawie. W bieżącym numerze Wolnej Drogi publikowane są opinie na ten temat. Poniżej zamieszczamy trzy z nich:

 

 

„Moim zdaniem pomysł godny uwagi. Jeśli na Placu Wileńskim nie będzie pomnika „czterech smutnych”, to jest to idealne miejsce dla Pomnika Kolejarza, tym bardziej, że od lat mieściła się tam i dalej mieści siedziba dyrekcji kolei. – Henryk Grymel przewodniczący SKK „Solidarność” ”

 

„Pomysł budowy Pomnika Kolejarza popieram, jak najbardziej. Kolejarze, to przecież bardzo ważna grupa zawodowa, która wpisuje się w historię i życie stolicy, i nie tylko stolicy. Natomiast uważam, że należałoby wybrać godne miejsce przy dworcu, miejsce, które nie będzie wyzwalało emocji, że stawia się pomnik kolejarza za jakiś inny pomnik. – Leszek Miętek Prezydent ZZMK w Polsce”

„Uważam, że Plac Wileński, to właściwsze miejsce dla Pomnika Kolejarza niż dla pomnika „czterech smutnych”. Przecież tam mieściła się dyrekcja kolei, a dziś siedziba PKP PLK. Jestem za Pomnikiem Kolejarza na Placu Wileńskim. – Stanisław Kogut senator RP”

Osoby chcące poprzeć inicjatywę zapraszamy do przesyłania opinii na adres redakcja@nakolei.pl

Źródło: Wolna Droga{jcomments on}