Tabor
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pesa

“Polskie Pendolino” ruszył na trasę

Polskie Pendolino” ruszył na trasę. W premierowym, pokazowym przejeździe wzięło udział 25 osób

fot. Koleje Dolnośląskie

Pociąg Impuls 31WE, świeżo zakupiony pociąg Kolei Dolnośląskich wyruszył na premiery kurs na trasie Wrocław-Legnica-Wrocław. Pociąg nazywany “polskim Pendolino” będzie na niej osiągał prędkość do 160 km/h. W swoją pierwszą podróż wziął 25 osób, w tym znane osoby, takie jak Grzegorz Schetyna, czy Rafała Jurkowlańca-marszałka województwa dolnośląskiego.

W premierowym przejeździe mógł wziać udział każdy, kto zgłosił taką chęć na profilu Facebook i został wybrany. Ostatecznie na tej liście znalazło się 25 osób, które potwierdziły swój udział.

Impuls 31WE ma zacząć regularnie kursować od 1 kwietnia br. Podczas okresu testów osiągnął rekordową prędkość 200 km/h, a normalnie ma rozpędzać się do 160 km/h. 

Koleje Dolnośląskie zakupiło pięć nowych pociągów, na które wydało 100 mln złotych. Wsparcie unijne wyniosło 70 mln zł.

Pierwsze składy mają kursować w relacjach Wrocław-Węgliniec przez Legnicę i Bolesławiec.

Pociągi będą wyposażone w klimatyzację, darmowe WiFi, szyby pochłaniające promieniowanie słoneczne oraz szereg innych udogodnień. Ich produkcję zlecono polskim zakładom NEWAG.

Czas podróży z Wrocławia do Węglińca, który obecnie wynosi dwie godziny i 20 minut, skróci się do jednej godziny i 53 minut, a po zakończeniu remontu torowiska we wrocławskiej Leśnicy, czas jazdy spadnie do jednej godziny i 41 minut. W sumie podróżni zaoszczędzą więc ok. 40 minut

– zachwala nowy nabytek KD marszałek woj. dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec

 

 

źródło: PAP/gazetawroclawska.pl{jcomments on}