NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie POLREGIO uruchomi specjalne pociągi do Energylandii. Pierwsze już pod koniec maja

POLREGIO uruchomi specjalne pociągi do Energylandii. Pierwsze już pod koniec maja

Redakcja
Fot. Kolej Na Podróż

POLREGIO zapowiedziało uruchomienie specjalnych połączeń z Krakowa i Katowic do Zatora, gdzie znajduje się największy park rozrywki w Polsce. W planach miały wystartować na początku maja, ale jednak inauguracje przełożono na 29 maja.

Jak co sezon POLREGIO przygotowuje specjalne połączenia z Krakowa Głównego i Katowic do Zatora. Wzorem poprzednich lat, sezon miał się zacząć na początku maja (pierwsze połączenia miały wyruszyć już 7 maja), natomiast wraz z wprowadzonymi jeszcze niedawno obostrzeniami, przełożono termin uruchomienia połączeń na 29 maja.

Pociągi SuperRegio będą kursować z Krakowa i Katowic do Zatora  w weekendy. Z Krakowa mamy wyruszyć o godzinie 8:50, by w Zatorze znaleźć się o 9:47. W drogę powrotną kurs zaplanowano na 18:10, by o 19:10 być na stacji Kraków Główny. Natomiast z Katowic pociąg będzie wyruszać o 7:54, a w Zatorze będzie o godzinie 9:22. W drogę powrotną wyruszy o 18:30, do Katowic dojedzie o 20:03.

Zaplanowano, że pociągi zaczną kursować codziennie wraz z wejściem w życie czerwcowej korekty rozkładu jazdy. W poprzednich dwóch latach połączenie do Zatora cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. W zeszłym roku POLREGIO zamroziło swoje połączenie do 27 czerwca w związku początkiem pandemii koronawirusa w Polsce.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności