NaKolei.pl Bez kategorii POLREGIO uruchamia na wakacje 100 dodatkowych połączeń

POLREGIO uruchamia na wakacje 100 dodatkowych połączeń

MM
Fot. POLREGIO

POLREGIO na czas wakacji uruchamia niemal 100 dodatkowych połączeń do najbardziej popularnych kierunków turystycznych. Pociągami regionalnym będzie można dojechać do licznych nadmorskich miejscowości, mazurskich jezior, gór, czy w okolice Podlasia.

Największy regionalny przewoźnik poinformował, że na okres zbliżających się wakacji uruchomi dodatkowe połączenia do najbardziej obleganych miejscowości turystycznych. Gdzie dowiezie nas POLREGIO? Morze, góry, Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, podlaskie lasy, podkarpacka głusza…w Polskę rusza 4 168 dodatkowych pociągów, wybór jest więc naprawdę szeroki.

Jesteśmy przygotowani do sezonu wakacyjnego – aż 5460 dodatkowych pociągów bezpiecznie i niedrogo dowiezie wszystkich chętnych do wybranych przez nich miejscowości. Jak co roku uruchamiamy także specjalne, wakacyjne połączenia do najpiękniejszych regionów naszego kraju – mówi Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO.

Morze Bałtyckie

POLREGIO wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich miłośników naszego wybrzeża – od 25 czerwca do 31 sierpnia działać będzie wakacyjne połączenie na trasie Gdynia/Lębork – Łeba. Wakacje to także okres zwiększonej liczby połączeń z Gdyni na Półwysep Helski, a dodatkowe pociągi pojawią się również na trasach Gdynia – Władysławowo oraz Władysławowo – Hel.

W tym samym terminie POLREGIO uruchomi również sezonowe połączenia w województwie zachodniopomorskim: chodzi o weekendowe trasy Poznań – Świnoujście, Poznań – Kołobrzeg, Zielona Góra – Świnoujście, Kamień Pomorski – Szczecin. Połączenia Koszalin – Mielno Koszalińskie oraz pociąg „Błękitny” relacji Szczecin – Świnoujście od 25 czerwca do 31 sierpnia będą kursować codziennie.

Podkarpacie, a może i Słowacja…?

Zwolennicy spędzania urlopu w południowych rejonach Polski powinni szczególną uwagę poświęcić podkarpackiej ofercie wakacyjnej POLREGIO. Od 25 czerwca do 28 sierpnia spółka zapewnia weekendowe połączenia na trasach Sanok – Ustrzyki, Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja), Sanok – Medzilaborce (Słowacja) oraz Jarosław – Lublin i Rzeszów – Zamość.

Enerygladia w Zatorze

W województwie małopolskim POLREGIO zapewni specjalną, wakacyjną komunikację między ENERGYLANDIĄ a Skawiną i krakowskimi stacjami: Kraków Główny, Kraków Zabłocie, Kraków Podgórze, Kraków Łagiewniki i Kraków Sanktuarium. Pociągi kursują od piątku do niedzieli, od 12 czerwca do 3 września, a przez cały sierpień będą kursować codziennie. Wszystko odbędzie się w ramach komercyjnego połączenie superREGIO na trasie Kraków – Zator.

Mazury, Podlasie i wiele więcej…

Sezonowe trasy POLREGIO obejmą także tereny województwa warmińsko-mazurskiego. Od 12 czerwca do 3 września codziennie będą kursowały pociągi na trasie Olsztyn – Giżycko oraz Olsztyn-Korsze. Połączenia umożliwią dotarcie m.in. do słynnej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Z kolei na Lubelszczyźnie w okresie 25 czerwca – 31 sierpnia uruchomione zostaną połączenia: Lublin – Bełżec, Zamość – Rzeszów, Lublin – Jarosław (weekendy). Natomiast połączenie Chełm – Włodawa (2 pary pociągów w weekendy) będzie funkcjonować od 25 czerwca do 25 września.

W województwie lubuskim od 25 czerwca do 22 września dostępne będą specjalne, weekendowe połączenia wakacyjne na trasie Zielona Góra – Toporów oraz Toporów – Zbąszynek.

Wakacyjne trasy od 1 lipca ruszą także na Podlasiu. Weekendowe połączenia będą działać do końca września na trasie z Białegostoku do Walił przez teren Puszczy Knyszyńskiej.

Jeden bilet na wiele podróży

Bilety można zakupić za pośrednictwem strony internetowej POLREGIO, a także aplikacji mobilnej o tej samej nazwie.

POLREGIO oferuje m.in. mini bilet turystyczny, który pozwala na wielokrotne przejazdy od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek, dostępny w cenie 39 zł. Jest on honorowany tylko w pociągach REGIO, a można go zakupić poprzez stronę POLREGIO oraz aplikację mobilną, a także tradycyjnie w kasie biletowej.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności