NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie POLREGIO ponownie dojedzie do lotniska Lublin Airport. Wznowienie kursów od 1 lipca

POLREGIO ponownie dojedzie do lotniska Lublin Airport. Wznowienie kursów od 1 lipca

Redakcja
Fot. Lublin Airport

Pociągi POLREGIO ponownie dojadą do lubelskiego lotniska w Świdniku. Połączenie było zamrożone od listopada 2021 roku.

Po ponad półrocznej przerwie powracają połączenia do lubelskiego lotniska w Świdniku. Zgodnie z zamówieniem Województwa Lubelskiego od 1 lipca 2022 r. zaczynają kursować pociągi POLREGIO w relacji Lublin Główny – Lublin AIRPORT – Lublin Główny. Połączenia wcześniej, w listopadzie 2021 roku zostały zamrożone z decyzji Urzędu Marszałkowskiego. Powodem były ograniczone podróże w związku z pandemią, uruchamiane pociągi wtedy woziły przysłowiowe „powietrze”. Teraz pociągi mają być skomunikowane z rozkładem lotów.

Ze względu na zróżnicowane terminy lotów pociągi będą kursowały zgodnie z poniższym rozkładem:

Cena biletu w relacji Lublin Główny – Lublin AIRPORT według taryfy podstawowej wynosi 6,40 zł. Jeżeli podróż odbywa rodzina lub grupa 4 osobowa można skorzystać z oferty „Ty i raz, dwa, trzy”, wtedy koszt przejazdu będzie niższy ok. 30%.
Warto zostawić samochód w domu i skorzystać z pociągów POLREGIO, informacja o ofertach taryfowych dostępna jest na stronie polregio.pl.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności