NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Polregio jednak nie przepuszcza węgla? Wskazuje się inną przyczynę odwołania pociągów [AKTUALIZACJA]

Polregio jednak nie przepuszcza węgla? Wskazuje się inną przyczynę odwołania pociągów [AKTUALIZACJA]

MM
Fot. Ilostan Pojazdów Trakcyjnych / "szynka"

Polregio informowało o zmianach w rozkładzie jazdy na terenie województwa zachodniopomorskiego. Od 6 listopada mają zostać odwołane niektóre pociągi na trasie Szczecin Główny – Gryfino – Szczecin Główny. Teraz zaktualizowano treść komunikatu i nie ma informacji o przepuszczaniu pociągów z węglem.

W poniedziałek informowaliśmy o odwołaniu od 6 listopada siedmiu pociągów na trasie Szczecin Główny – Gryfino – Szczecin Główny – więcej informacji. Jako powód wskazano wówczas, iż ma to związek ze zwiększeniem przewozów towarowych z towarami zabezpieczającymi bezpieczeństwo energetyczne kraju do/z portu w Szczecinie.

Obecnie po zaktualizowaniu treści komunikatu, na stronie przewoźnika znajduje się informacja, że odwołania „związane są z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi przez PKP PLK”.

Zapytaliśmy zarządcę infrastruktury kolejowej, czy planowane są inne wyłączenia w ruchu pasażerskim na terenie kraju, aby przepuścić pociągi towarowe przewożące węgiel lub inny materiał. Rzecznik prasowy PKP PLK poinformował nas, że prowadzenie ruchu pociągów odbywa się wg ustalonych i znanych przewoźnikom zasad a zarządca infrastruktury stara się, aby każdy ładunek jak najszybciej dojechał do miejsca przeznaczenia. W procesie przewozowym koordynowane są wszystkie rodzaje przewozów, także trasy dla pociągów z węglem.

W województwie zachodniopomorskim zmiany w rozkładzie wynikają z zamknięć torowych na czas prowadzonych inwestycji w rejonie węzła szczecińskiego – twierdzi Rzecznik Prasowy PKP PLK, Mirosław Siemieniec.

Skierowaliśmy się z pytaniami do PLK o szczegóły dot. zamknięć torowych. O konkretnie jaką inwestycję chodzi, dokładnie na jakim odcinku mają występować utrudnienia i do kiedy mają one potrwać.

[AKTUALIZACJA 27.10.2022, godz.: 15:15]

Otrzymaliśmy informacje od PKP PLK nt. prowadzonej inwestycji.

Zamknięcie dotyczy toru na szlaku Daleszewo Gryfińskie – Szczecin Podjuchy na linii  nr 273 Wrocław Główny – Szczecin Główny. Sytuacja związana jest z inwestycją  – budową mostu kolejowego nad Regalicą, prowadzoną przez Wody Polskie. Nowy obiekt zastąpi wysłużoną przeprawę kolejową. Prace łączą się z przebudową układu torowego stacji Szczecin Podjuchy. Efektem prac będzie lepsza obsługa żeglugi rzecznej – wyżej posadowiony most. Sprawniejszy będzie także przejazd pociągów – poinformował nas Mirosław Siemieniec, Rzecznik Prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności