Wydarzenia

Polityka cenowa PKP – promocja Pendolino kosztem kieszeni pasażera.

Polityka cenowa PKP – promocja Pendolino kosztem kieszeni pasażera.

W ramach promocji pociągów Pendolino, spółka likwiduje przejazdy TLK oraz wycofuje szereg dotychczasowych połączeń. Oznacza to, że pasażerowie będą musieli płacić nawet trzy razy drożej za bilety. Mogą też poprostu przesiąść się na busy…

Kraków – Warszawa: Dziś pasażerowie wybierający się rano z Krakowa do Warszawy mają do wyboru zarówno tanie, jak i droższe połączenia kolejowe. Za 54 zł kupią bilet na pociąg TLK (odjazd tuż przed godz. 6). Godzinę później z Dworca Głównego rusza obsługiwany przez Przewozy Regionalne pociąg „Matejko” z biletem w podobnej cenie. O 6.20 i 8.18 podróżni mogą skorzystać z droższego Intercity – płacą ponad 120 zł. Podobne są opcje powrotu z Warszawy do Krakowa po południu. Z Dworca Centralnego – w godz. 16.35-18.35 – odjeżdża zarówno Intercity, jak i „Matejko”. Od 14 grudnia „Matejki” nie będzie już w nowym rozkładzie. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu próżno też szukać na tablicach z odjazdami taniego TLK. Pasażerowie będą mieli wybór pomiędzy biletami za 120 zł na Intercity  i za 150 zł na Pendolino.

Bydgoszcz – Warszawa: Z Bydgoszczy do stolicy można dojechać pociagami TLK – za bilet zapłacimy 60 zł (normalny), oraz Ekspresami InterCity. Niestety już od 14 grudnia zostaną nam na tej linii jedynie pociagi TLK (4 w ciągu doby), natomiast bezpośrednie EIC zostaną całkowicie wycofane. Możliwa będzie za to podróż z wieloma przesiadkami np. w Iławie czy Inowrocławiu.

Lublin – Warszawa: Te dwa miasta łączą dziś pociągi za równo TLK jak i InterRegio, od 14 grudnia pozostana tylko pociągi TLK.

Wrocław-Warszawa, Wrocław-Berlin: Od 14 grudnia nie będzie już kursował pociąg “Wawel” łączący Kraków przez Wrocław z Berlinem, zamiast niego będą za to na tej trasie jeździły niemieckie busy. W sobotę ostatni raz pojedzie EIC 6108 “Górnik” (Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia – przez Opole Główne i Katowice). Pociąg kursował przez 58 lat. Tego samego dnia, tylko po południu pożegnamy się także z EIC 6100 “Panorama” (Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia przez Poznań).