NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Pokaz pojazdów dla metra w Sofii – efekty prac konsorcjum Newag-Siemens

Pokaz pojazdów dla metra w Sofii – efekty prac konsorcjum Newag-Siemens

Redakcja
fot. Siemens

15 listopada w Nowym Sączu odbyła się prezentacja pojazdów dla metra w Sofii. Pociągi zostały stworzone przez konsorcjum Siemens-Newag.

Kilka dni temu w siedzibie Newag S.A. odbyła się prezentacja pojazdów dla metra w Sofii, a dokładniej pociągu Inspiro. Producentów składów dla Bułgarii odwiedzili przedstawiciele spółki Metropolitan EAD. To właśnie ta spółka w ramach umowy otrzyma 20 pojazdów, z zapisem o możliwości dostawy kolejnych 10 składów.

Pojazdy konsorcjum Newag-Siemens będą jeździły na nowopowstającej linii metra w Sofii. Dostawy bedą miały miejsce w 2018 roku (zapis wymaga dostawy składów do 36 miesięcy od dnia podpisania umowy). Do przewoźnika w Bułgarii trafi 20 trójczłonowych pojazdów metra oraz system kontroli ruchu.

Spotkanie w siedzibie Newagu umożliwiło gościom przyjrzenie się procesowi produkcji pojazdów oraz finalnemu efektowi prac w postaci pociągu Inspiro. Co charakteryzuje te pojazdy? M.in. wysoka wydajność, niskie koszty eksploatacji. W pociągach Inspiro dla Sofii zostaną dodatkowo zamontowane odbieraki prądu na dachu, pozwalających na pracę w innym systemie zasilania. Ze względu na użytkowanie pojazdów pod ziemią i na powierzchni wagony zostaną wyposażone w klimatyzację.

Newag w tym projekcie zajmuje się zaprojektowaniem i zabudową wnętrza pojazdu, uruchomieniem ich w zakładzie Spółki. Dalej w gestii producenta jest dostawa pojazdów do Sofii oraz zagwarantowanie przeprowadzenia usług serwisowych w ramach gwarancji.

Poniżej galeria udostępniona dzięki życzliwości Spółki Siemens:

 

fot. Siemens
Pokaz pojazdów dla metra w Sofii
fot. Siemens
fot. Siemens
fot. Siemens
Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności