Wiadomości

Podróż przez Słowację tylko z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa

Podróż przez Słowację tylko z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa Mat. Youtube

Od poniedziałku 2 listopada wjazd i pobyt w Republice Słowackiej oraz tranzyt przez jej terytorium jest możliwy wyłącznie dla osób posiadających zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19. Restrykcje w podróżowaniu obowiązują także przy wjeździe do Niemiec. Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

Pasażerowie pociągów jadący na Słowację lub przejeżdżający przez ten kraj (np. połączenia do Budapesztu) muszą posiadać zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19. Wjazd odbywa się bez kontroli granicznych.

Wjazd z Polski do Słowacji i tranzyt z Polski przez jej terytorium od dnia 2 listopada 2020 roku odbywa się bez kontroli granicznych, ale niezbędne jest posiadanie zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19.

Na terytorium Niemiec również z negatywnym testem na COVID-19

Od soboty 24 października podróżni z Polski wjeżdżający do Niemiec poddawani będą 14-dniowej kwarantannie, chyba że przedstawią przy przekroczeniu granicy wynik negatywny testu na COVID-19 z ostatnich 48 godzin. Polska, podobnie jak np. Irlandia, została uznana za obszar podwyższonego ryzyka epidemicznego.

Opisane zasady dotyczące kwarantanny lub posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19 nie dotyczą:

  • pracowników transportu kolejowego (i innych rodzajów transportu) przekraczających granicę służbowo;
  • osób, które przekraczają granicę w związku z wykonywaniem pracy w obszarach przygranicznych;
  • osób przejeżdżających przez terytorium Niemiec tranzytowo.


Kongres590