NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura PLK przebudują kolejne perony w woj. kujawsko-pomorskim

PLK przebudują kolejne perony w woj. kujawsko-pomorskim

Redakcja
Fot. PKP PLK S.A.

W Turznie i Suchatówce na trasie z Inowrocławia do Jabłonowa Pomorskiego podróżni wygodniej wsiadają do pociągów. Perony z pochylniami ułatwiły dostęp do kolei dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. W województwie kujawsko-pomorskim do końca 2022 r.  PKP PLK ułatwią obsługę na 8 stacjach i przystankach.

Zakończono przebudowę peronów w Turznie (peron nr 2) oraz Suchatówce (peron nr 1). Teraz perony są wyższe i podróżni mają ułatwione korzystanie z pociągów i wygodniejsze wyjazdy w stronę Torunia i Jabłonowa Pomorskiego (z Turzna) oraz Torunia i Inowrocławia (z Suchatówki). Zamontowane zostało energooszczędne oświetlenie typu LED, są nowe wiaty i ławki. Orientację na przystankach i w podróży ułatwia nowe oznakowanie oraz rozkłady jazdy w gablotach informacyjnych. Pochylnie zapewnią wygodny dostęp do kolei osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się. Dla pasażerów niewidomych i niedowidzących zamontowano ścieżki naprowadzające na peronach.

Zmienią się pozostałe perony w Turznie oraz Suchatówce. Rozpoczęcie prac zaplanowano w I kwartale br. Ponadto w Suchatówce, na sąsiadującym z przystankiem przejeździe kolejowo-drogowym, podniesiony zostanie poziom bezpieczeństwa. Zabudowane zostaną dodatkowo rogatki i zamontowane oświetlenie. Prace zaplanowano na II kwartał br.

Na przystanku Książki, na peronie nr 1, montowane są wiaty i oznakowania. Dla bezpieczeństwa podróżnych część terenu będzie ogrodzona. Z nowego peronu będzie można korzystać w marcu.

Będzie łatwiej wsiąść do pociągów z 15 peronów w województwie kujawsko-pomorskim. Do przebudowy przewidziano obiekty między Inowrocławiem a Jabłonowem Pomorskim. Wygodny dostęp do kolei dla wszystkich podróżnych zapewniony będzie także na stacjach Gniewkowo i Papowo Toruńskie oraz przystankach Kamionki Jezioro, Rychnowo Wielkie, Zieleń.

Projekt „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap IV – infrastruktura pasażerska na liniach rewitalizowanych w ramach POIiŚ 2007 – 2013” zapewni lepsze warunki obsługi podróżnym na 22 peronach w 15 miejscowościach.

W Wielkopolsce, na linii kolejowej Kluczbork – Poznań, przebudowanych zostanie 6 peronów na stacjach i przystankach Domanin, Łęka Opatowska, Słupia, Solec Wielkopolski, Pierzchno i Kępno.

W województwie łódzkim przebudowany będzie peron na przystanku Wolbórka na linii kolejowej Warszawa  – Katowice.

Inwestycja ogólnopolska za blisko 100 mln zł jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach POIiŚ. Zakończenie robót budowlanych przewidziano do końca 2022 r.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności