Infrastruktura Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

PLK: Kolejne prace na początkowym odcinku linii 108 Stróże-Jasło

PLK: Kolejne prace na początkowym odcinku linii 108 Stróże-Jasło Fot. PKP PLK

W połowie marca ruszają prace  między Wolą Łużańską a Gorlicami Zagórzanami. To kolejne prace na początkowym odcinku linii 108 Stróże- Jasło, którą można dojechać w Bieszczady- informuje przewoźnik. 

Najkrótsza trasa kolejowa ze Stróż w Bieszczady prowadzi przez Wolę Łużańską i Gorlice Zagórzany. Tędy jadą pociągi Kolei Małopolskich z Krakowa do Jasła. Kursują też składy towarowe, np. z Tarnowa przez Stróże do Jasła.

Na 10 km odcinku Wola Łużańska – Gorlice Zagórzany PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymienią tory i wyremontują most nad potokiem  w Woli Łużańskiej. Prace na 15 skrzyżowaniach kolejowo-drogowych zwiększą poziom bezpieczeństwa. M.in. na przejeździe w Szalowej i Woli Łużańskiej, Moszczenicy zamontowana zostanie nowa sygnalizacja świetlna i dźwiękowa-czytamy w komunikacie.

PLK  realizują prace zapewniające coraz lepsze przejazdy na linii Stróże – Krościenko (nr 108). W 2017 r. zrealizowano prace za 10 mln zł netto pomiędzy Stróżami a Wolą – Łużańską. Obecny projekt za 23 mln zł również finansowany jest  z budżetu państwa.

Prace na jednotorowej linii wymagają zmian w kursowaniu pociągów. Uwzględniono je w rozkładzie jazdy. Od 14 marca do 28 czerwca, na odcinku Stróże – Jasło za 2 pociągi Kolei Małopolskich relacji Kraków – Jasło będzie zastępcza komunikacja autobusowa.