Kadry i ludzie Przewozy pasażerskie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Platforma POLREGIO „Podróż bez barier” laureatem konkursu INNOVATION 2020

Platforma POLREGIO „Podróż bez barier” laureatem konkursu INNOVATION 2020 Fot. POLREGIO

1 czerwca br. odbyła się gala konkursu INNOVATION 2020, w którym platforma POLREGIO „Podróż bez barier” zdobyła dwie pierwsze nagrody – w kategorii Innowacyjny Biznes w podkategoriach CSR oraz Usługa.

Statuetki w obu podkategoriach przyznano nowatorskiej platformie „Podróż bez barier”, będącej nowoczesnym narzędziem POLREGIO wspierającym osoby o ograniczonej mobilności w podróżowaniu koleją.

Konkurs INNOVATION organizowany jest przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej (SAR). W różnych kategoriach nagradzane są zarówno projekty, usługi oraz rozwiązania zmieniające świat globalnie, jak i małe, ale efektywne i nowatorskie idee. Szczególnie doceniane są kampanie społeczne i działania z zakresu CSR.

Platforma „Podróż bez barier” wpisuje się w działania wspierające politykę różnorodności oraz walkę z dyskryminacją osób z niepełnosprawnościami. Korzystając z niej podróżni mogą znaleźć informacje dotyczące planowania podróży pociągiem, kupić bilet, a także zgłosić potrzebę asysty zarówno na terenie dworca kolejowego, jak również przy wsiadaniu i wysiadaniu z pociągu. Asysta jest nieodpłatna i może być zapewniona osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim czy o kulach, osobom starszym, z niepełnosprawnościami słuchu lub wzroku, jak również kobietom w ciąży czy opiekunom z małymi dziećmi. Aby zamówić asystę, należy wypełnić formularz na platformie za pośrednictwem strony polregio.pl, bądź skontaktować się telefonicznie.

Platforma „Podróż bez barier”, zrealizowana we współpracy z firmą ISOBAR idealnie wpisuje się w wizję organizowanego przez SAR konkursu. To rozwiązanie, które odmieniło jakość podróżowania osób o ograniczonej mobilności.

To wielki zaszczyt i jest nam niezmiernie miło, że jury konkursu doceniło i zdecydowało się przyznać nagrody tak istotnej na rynku europejskim platformie „Podróż bez barier”. Te nagrody są dla nas inspiracją i motywacją do dalszych działań na rzecz podnoszenia jakości naszych usług. Dzięki platformie „Podróż bez barier” ułatwiamy pasażerom z ograniczoną mobilnością dostęp do wygodnego i bezpiecznego podróżowania koleją, zwiększając tym samym dostępność usług całego transportu zbiorowego. To rozwiązanie, którego brakowało na polskim rynku transportowym, stąd wszystkich przewoźników zachęcamy do włączenia się w nasz projekt – powiedział Dominik Lebda, rzecznik prasowy POLREGIO