NaKolei.pl Wiadomości Plaga nieodpowiedzialnych kierowców na przejeździe w Sterkowcu. PLK opublikowały nagrania

Plaga nieodpowiedzialnych kierowców na przejeździe w Sterkowcu. PLK opublikowały nagrania

Adrian Izydorek
Mat. PKP PLK S.A.

W Sterkowcu dochodzi notorycznie do niebezpiecznych incydentów, w których to kierowcy starają się przejechać przez przejazd mimo opuszczającego się szlabanu.

Na przejeździe kolejowym w Sterkowcu systematycznie dochodzi do sytuacji niebezpiecznych. Kierowcy często wjeżdżają na przejazd kolejowy w trakcie opuszczania rogatek. W 2019 roku kierowcy na przejeździe w Sterkowcu siedmiokrotnie stworzyli realne zagrożenie, a to tylko oficjalne zgłoszenia – liczba ta z pewnością była większa.

PKP Polskie Linie Kolejowe udostępniły nagrania z 8 takich incydentów, które zdarzyły się od marca do lipca 2020 roku.

Publikujemy nagranie ku przestrodze z przejazdu kolejowo-drogowego w Sterkowcu w woj. małopolskim. Materiał przedstawia wybrane incydenty z ostatnich kilku miesięcy, które pokazują niezachowanie ostrożności i łamanie przepisów ruchu drogowego przez kierowców. Takie postępowanie to zagrożenie nie tylko swojego życia, ale i pasażerów pociągów – komunikuje PKP PLK.

Pamiętajmy, że w przypadku, gdy nie mamy możliwości zjazdu z przejazdu – nie powinniśmy na niego wjeżdżać. Natomiast, gdy utkniemy na przejeździe między zamkniętymi rogatkami – powinniśmy bezzwłocznie staranować rogatkę. Rogatki posiadają specjalne bezpieczniki, które pękają w kontrolowany sposób. Gdy nasze auto zostanie unieruchomione na torach wskutek awarii, należy jak najszybciej z niego wysiąść wraz ze współpasażerami i skorzystać z żółtej naklejki, którą znajdziemy na napędzie rogatkowym od strony torów.

https://www.facebook.com/PolskieLinieKolejowe/videos/1216464792048952/

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności