NaKolei.pl WiadomościTabor PKP SKM: Może i tabor stary, ale punktualny – tak twierdzi przewoźnik

PKP SKM: Może i tabor stary, ale punktualny – tak twierdzi przewoźnik

Redakcja
Fot. Ilostan Pojazdów Trakcyjnych / Kacper.R

W rankingu punktualności Urzędu Transportu Kolejowego nastąpiła zmiana lidera. Najbardziej punktualnym przewoźnikiem w drugim kwartale tego roku była spółka PKP SKM w Trójmieście.

Osiągnięty przez PKP SKM w Trójmieście w tym okresie  wskaźnik punktualności wynosi 98,53 %, czyli tyle właśnie pociągów PKP SKM dojechało do stacji końcowej  nie później niż 5 min  59 sek. po czasie rozkładowym.

Takie wyniki wskazują, że nawet jeżeli tabor przewoźnika, tak jak to jest w przypadku naszej firmy, delikatnie mówiąc nie jest najmłodszy, to jeśli jest właściwie serwisowany, można zapewnić pasażerom punktualność na wysokim poziomie. Wiemy, że te wskaźniki można jeszcze poprawić .Od 2026 roku  spółka PKP SKM, dzięki współpracy z Organizatorem Przewozów (Samorządem Województwa Pomorskiego), ma wozić pasażerów wyłącznie nowymi lub zmodernizowanymi pojazdami. Do tego roku planujemy też zakończyć realizowany obecnie przez naszą spółkę  program modernizacji przystanków na zarządzanej przez PKP SKM linii 250 (Rumia- Gdańsk Śródmieście). Na pewno do dalszego wzrostu punktualności pociągów PKP SKM przyczyni się też planowana przez spółkę PKP PLK budowa kolejnych dwóch torów od Rumi do Wejherowa. Realizacja tej inwestycji  umożliwi to oddzielenie ruchu pociągów aglomeracyjnych od pozostałego ruchu kolejowego na odcinku Wejherowo – Gdańsk Śródmieście – powiedział Maciej Lignowski – Prezes Zarządu PKP SKM w Trójmieście Sp. z.o.o.

Odnosząc się do słów Prezesa PKP SKM, park taborowy PKP SKM to przede wszystkim EN57 oraz jego zmodernizowana odmiana EN57AKM. Przypomnijmy, że według informacji z 2021 roku, PKP SKM wskazało graniczną datę eksploatowania pojazdów serii EN-57 na rok 2042 – więcej informacji.

Jak informuje UTK –  wskaźnik punktualności na przybyciu przedstawiany w procentach stanowi iloraz sumy liczby wszystkich pociągów punktualnych i opóźnionych do 5 minut 59 sekund oraz liczby wszystkich pociągów uruchomionych na sieci zarządców infrastruktury kolejowej.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności