NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura PKP S.A. uruchomiły tymczasowy dworzec w Sochaczewie. Na czas remontu zabytku

PKP S.A. uruchomiły tymczasowy dworzec w Sochaczewie. Na czas remontu zabytku

Redakcja
Mat. PKP S.A.

Budowa dworca tymczasowego, który zastąpi dotychczasowy budynek na czas przebudowy, dobiegła końca. Przedwczoraj (21.06.) popołudniu został on otwarty dla podróżnych.

Dworzec tymczasowy jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie obecnego budynku, na prawo od niego, patrząc od strony ulicy Henryka Sienkiewicza. Zbudowano go z pięciu kontenerów modułowych. Podróżni znajdą w nim klimatyzowaną poczekalnię o powierzchni  26 m kw., kasę biletową oraz toalety. Będzie on w pełni dostępny dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Wyposażono go również w system informacji głosowej. Do dworca tymczasowego dostaniemy się zarówno od ulicy Henryka Sienkiewicza oraz peronu. Będzie on otwarty dla podróżnych prawie przez całą dobę poza przerwą technologiczną od 1 do 3:30 w nocy.

Uruchomienie dworca tymczasowego oznacza rozszerzenie frontu robót przy zabytkowym budynku dworca, który lada dzień zostanie wyłączony z obsługi podróżnych. W najbliższym czasie wykonawca skupi się na przeprowadzeniu niezbędnych rozbiórek oraz rozpocznie zewnętrzne prace instalacyjne.

Więcej informacji: Dworzec w Sochaczewie doczekał się zasłużonej modernizacji. Rozpoczynają się prace [WIZUALIZACJE]

Koszt przebudowy dworca w Sochaczewie to 9 mln złotych brutto. Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe S.A., dokumentację projektową opracowała pracownia Demiurg z Poznania, natomiast wykonawcą prac budowlanych jest P.P.H.U. SOCHBUD S.C. z Sochaczewa. Planowany termin zakończenia inwestycji to wiosna 2023 roku.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności