Strona główna » Wiadomości » Infrastruktura » PKP PLK SA podpisały umowę na zaprojektowanie i przebudowę przystanku kolejowego w Brzezinach

PKP PLK SA podpisały umowę na zaprojektowanie i przebudowę przystanku kolejowego w Brzezinach

Redakcja
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe

PLK S.A. podpisały umowę za przeszło 4,5 mln zł netto na projekt i modernizację przystanku kolejowego w Brzezinach, przy linii kolejowej Kielce – Busko-Zdrój. PNUiK sp. z o.o., spółka zależna PLK SA, będzie mieć 12 miesięcy na przygotowanie dokumentacji projektowej, pozyskanie decyzji administracyjnych i wykonanie prac budowlanych. W przyszłym roku podróżni skorzystają z dwóch nowoczesnych peronów o długości 150 metrów, odpowiednio wysokich, by ułatwić wsiadanie do pociągów.

W Brzezinach, podobnie jak w Dębskiej Woli, czy Małogoszczu program przystankowy zbliży kolej do okolicznych mieszkańców. Dzięki tym inwestycjom ułatwiamy korzystanie z tego ekologicznego środka transportu. W skali kraju podobne efekty uzyskamy w przeszło 200 lokalizacjach – mówi Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Przystanek będzie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Obok linii kolejowej powstaną bezpieczne ciągi komunikacyjne, wyposażone w nawierzchnię o zróżnicowanej strukturze i linie prowadzące. Na peronach pojawią się wiaty ławki i tablice z informacjami dla podróżnych. W sąsiedztwie wybudowany będzie parking dla kierowców i rowerzystów, który ułatwi przesiadki. Całość oświetlą energooszczędne latarnie w technologii LED.

PLK SA budują i modernizują przystanki kolejowe w całym regionie. Dzięki tym inwestycjom mieszkańcy województwa świętokrzyskiego zyskają lepszy dostęp do komunikacji kolejowej – mówi Ireneusz Merchel, Prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności