Infrastruktura

PKP PLK: W lipcu koniec prac na odcinku Grybów – Kamionka Wielka

PKP PLK: W lipcu koniec prac na odcinku Grybów – Kamionka Wielka fot. PKP PLK

Pod koniec lipca zakończą się prace na linii kolejowej pomiędzy Grybowem a Kamionką Wielką w Małopolsce – poinformowało PKP PLK. Łączna wartość inwestycji to 65 mln zł.

Jak podaje PKP PLK, pasażerowie na przystankach w Ptaszkowej i Mszalnicy oraz w Grybowie skorzystają ze zmodernizowanych peronów. Będą nowe wiaty, ławki i tablice informacyjne. Poprawiono także oświetlenie. Perony są dostępne dla pasażerów o ograniczonej możliwości poruszania się.

Między Grybowem a Kamionką Wielką kończą się prace, m.in. przy sieci trakcyjnej na odcinku Ptaszkowa – Kamionka Wielka. Od 28 lipca pociągi mają pojechać nowym torem. Przywrócona będzie jazda dwutorowa, podczas prac przejazd zapewniał jeden tor.

W ramach inwestycji odnowione lub całkowicie przebudowane zostały wiadukty w Grybowie, Siołkowej i Kamionce Wielkiej. Przeprowadzono także remont mostu nad rzeką Białą w Grybowie. 6-przęsłowy obiekt o długości 137 m został odnowiony, wzmocniony i zabezpieczony przed korozją. W sumie prace objęły 31 obiektów inżynieryjnych.

Modernizacja odcinka linii kolejowej na trasie z Tarnowa do Muszyny rozpoczęła się w połowie 2017 r. Wartość prac to 65 mln zł. Inwestycja jest realizowana w ramach większego projektu związanego z modernizacją linii kolejowej nr 96 na odcinku Tarnów – Muszyna.

 

źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe