NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura PKP otrzyma projekty modernizacji dwóch dworców

PKP otrzyma projekty modernizacji dwóch dworców

Redakcja
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spółka Pas Projekt ma wykonać na zlecenie PKP S.A. dokumentację przedprojektową, projektową i okołoprojektową dla inwestycji dworcowych w Białymstoku i Skarżysku-Kamiennej.

Przebudowa dworców będzie realizowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, finansowanego z pieniędzy unijnych przyznanych Polsce. PKP musi najpierw otrzymać projekty inwestycji, aby potem poszukać wykonawców w trybie przetargowym.

W przetargu na opracowanie dokumentacji dla dworca w Białymstoku wpłynęło pięć ofert, których wartości wahały się od 488 tys. zł do 1,1 mln zł (brutto). Postępowanie wygrała firma pas Projekt, która zaproponowała za swoje usługi 652 tys. zł (brutto). Natomiast w przetargu na dokumentację dworca w Skarżysku – Kamiennej Pas Projekt wystawił ofertę opiewającą na 738 tys. zł (brutto), podczas gdy konkurencji przedstawili propozycje o wartości od 612,5 tys. do 873,5 tys. zł (brutto).

PKP zapowiada, że głównym celem planowanych inwestycji jest jak najlepsze dostosowanie dworców do potrzeb pasażera i zapewnienie najwyższych standardów obsługi. Przebudowa obejmie zarówno elewację, jak i wnętrza dworcowych obiektów, a także uporządkowanie terenów przyległych. Program Operacyjny Polska Wschodnia w zakresie modernizacji dworców zawiera listę dziesięciu inwestycji: Nidzica, Olsztyn Główny, Olsztyn Zachodni, Olsztynek, Szczytno, Skarżysko-Kamienna, Białystok, Bielsk Podlaski, Czeremcha, Siemiatycze. Łączna wartość dofinansowania tych zadań wyniesie 160 mln zł.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności