Kolej jest dla ludzi

PKP Intercity na Święta

Oferta PKP Intercity na Święta Wielkanocne

Dodatkowe pociągi, wydłużone składy i tańsze bilety – to propozycja PKP Intercity dla pasażerów na Święta Wielkiej Nocy. PKP Intercity w okresie świątecznych powrotów uruchomi 9 dodatkowych pociągów. Do dyspozycji pasażerów zostaną oddane wszystkie dostępne wagony przewoźnika. Obecnie flota Intercity liczy 1500 wagonów i jest o ponad 300 wagonów większa niż rok temu.

Podróż na Wielkanoc warto zaplanować z wyprzedzeniem, aby dobrać dogodne terminy podróży i znaleźć atrakcyjną ofertę cenową. Z uwagi na wzmożony ruch pasażerski w okresie przed świątecznym pasażerowie mają możliwość zakupu biletu wraz z miejscówką w przedsprzedaży zarówno w kasach biletowych jak i poprzez Internet (www.intercity.pl). 

Całkowita rezerwacja miejsc w klasie 1 i 2 obowiązuje w pociągach kategorii Express Intercity, Express, w klasie 1 pociągów TLK oraz w 7 parach wybranych pociągów TLK ).

W czasie świątecznych wyjazdów warto skorzystać z pozostałych ofert specjalnych PKP Intercity – np. z Biletu Podróżnika lub Biletu Weekendowego. Są to imienne bilety uprawniające do nieograniczonej liczby przejazdów, w ramach których podróżować można już od piątku, 6 kwietnia, od godziny 19:00, aż do wtorku, 10 kwietnia do godziny 06:00. Obie oferty dostępne są wyłącznie w kasach, a ich ceny zaczynają się od 69 zł. Nowością w ofercie jest ICkarnet. Jest to bilet imienny, ważny w klasie 2, pozwalający na nieograniczoną liczbę przejazdów w komunikacji krajowej wszystkimi pociągami: EuroCity (EC), Express InterCity (EIC), Express (Ex), Twoje Linie Kolejowe (TLK) w ciągu trzech kolejno następujących po sobie dni (np. poniedziałek – wtorek – środa) w wagonach z miejscami do siedzenia, leżenia (kuszetach) i wagonach sypialnych. Cena biletu wynosi 260 zł. To niewiele więcej niż dwa przejazdy w klasie 2 pociągami ekspresowymi między największymi miastami w Polsce. ICkarnet można kupić zarówno w kasach biletowych, jak i przez Internet.

PKP Intercity poleca również korzystanie z ofert przeznaczonych dla podróżujących z dziećmi (Bilet Rodzinny), czy dla osób, które nie ukończyły 26 roku życia a nie maja żadnej zniżki na przejazdy pociągami (Max – 26).

Już od pierwszego kwietnia br., znaczne mniej zapłacą za przejazd na linii Warszawa – Gdańsk pasażerowie podróżujący pociągami Neptun, Norwid, Kaszub. W związku z trwającymi remontami linii, PKP Intercity zdecydowało się na zmianę kategorii pociągów z Express i Express InterCity na Twoje Linie Kolejowe (TLK), kursujących na tej trasie. Dla pasażera oznacza, to że za bilet na przejazd zapłaci nawet o 40% mniej niż dotychczas. W pociągach tych obowiązuje całkowita rezerwacja miejsc w cenie 5 zł. Warto wybrać pociąg z dużą pulą wolnych miejsc

Przydatnym narzędziem dla pasażerów jest pokazywanie planowanej frekwencji w pociągach PKP Intercity. Można to sprawdzić z poziomu pierwszej strony www.intercity.pl. Na tej samej stronie można również sprawdzić też bieżące informacje o ruchu pociągów. Za jej pośrednictwem każdy może sprawdzić aktualne godziny odjazdów i przyjazdów na stacji startowej oraz na stacjach pośrednich, przez które przejeżdża dany pociąg. Na tablicy widoczne są również ewentualne opóźnienia. Aplikacja monitoruje ruch pociągów na każdej, krajowej stacji pasażerskiej.

Szczegółowe informacje dotyczące ofert promocyjnych, ulg ustawowych czy rozkładów jazdy znajdują się na stronie internetowej przewoźnika.

 

źródło: PKP Intercity{jcomments on}