Przewozy towarowe Wiadomości
Partnerzy działu

Przewozy towarowe

Przewozy towarowe · aktualności · statystyki · PKP Cargo· przewoźnicy. Na portalu NaKolei.pl publikujemy najnowsze informacje związane z: Przewozy towarowe.

PKP Cargo: Grzegorz Fingas zrezygnował z funkcji członka zarządu ds. handlowych

PKP Cargo: Grzegorz Fingas zrezygnował z funkcji członka zarządu ds. handlowych Fot. PKP Cargo

Wiceprezes ds. handlowych  w PKP Cargo Grzegorz Fingas zrezygnował z zasiadania w zarządzie spółki – poinformowało PKP Cargo w komunikacie.

Pan Grzegorz Fingas nie wskazał przyczyny złożenia rezygnacji. Zarząd spółki dziękuje panu Grzegorzowi Fingasowi za wkład włożony w rozwój spółki – czytamy w komunikacie.

Pan Grzegorz Fingas jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu strategii handlowej oraz zarządzaniu zespołem sprzedaży, związanym z Grupą PKP CARGO od 2008 r. Od maja 2008 r. pełnił funkcję Dyrektora Biura Handlowego PKP CARGO S.A., a w okresie 2010 – 2013 był Członkiem Zarządu PKP CARGO International a.s. z siedzibą w Bratysławie.

Od momentu rozpoczęcia w 1988 r. swojej kariery zawodowej Pan Grzegorz Fingas pełnił m.in. następujące funkcje: Dyrektora Biura Marketingu BOT Górnictwo i Energetyka S.A. w Łodzi (lata 2005-2008) oraz kierownika wydziału w Urzędzie Statystycznym w Katowicach (lata 2002 – 2006).

W 2003 r. Pan Grzegorz Fingas ukończył studia magisterskie na Wydziale Ekonomiczno-Filologicznym Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach, specjalność: Marketingowe Zarządzanie Firmą oraz w roku 2012 studia MBA przy Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. W latach 2010 – 2014 pełnił funkcję Członka Rady Nadzorczej Zakładu Przewozu i Spedycji „Spedkoks” Sp.zo.o. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.