Wiadomości

Piła: Funkcjonariusze SOK uratowali życie 15-latka. Nastolatek groził, że się zabije

Piła: Funkcjonariusze SOK uratowali życie 15-latka. Nastolatek groził, że się zabije Fot. Straż Ochrony Kolei (ilustracyjne)

Wczoraj w Pile funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 15, latka, który podczas podejmowanej interwencji przystawił sobie szkło do gardła grożąc, że się zabije. Dzięki podjętym negocjacjom oraz szybkiej reakcji patrolu SOK, jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj (17.03.2020) w Pile. Funkcjonariusze SOK otrzymali zgłoszenie o osobach postronnych znajdujących się na torach. Po przybyciu na miejsce, zastali grupę młodzieży przebywającą obok torowiska.

Na widok patrolu, jeden z nastolatków zaczął uciekać, krzycząc że się zabije. Funkcjonariusze SOK niezwłocznie podjęli pościg za nieletnim. Po chwili młody mężczyzna zaniechał ucieczki i przystawiając sobie kawałek ostrego szkła do szyi groził, że popełni samobójstwo.

Podczas gdy jeden z funkcjonariuszy SOK rozpoczął negocjacje, próbując uspokoić nastolatka, drugi szybkim i zdecydowanym ruchem wytrącił mu szkło z ręki. Ze względów bezpieczeństwa wobec 15-latka, użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami 15 letni mieszkaniec Piły przyznał, że spożywał alkohol oraz środki psychotropowe.

Ujęty został przekazany przybyłym na miejsce ratownikom medycznym. Obecnie przebywa w szpitalu pod opieka lekarzy. Dzięki sprawnej interwencji funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Piły, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.