NaKolei.pl WiadomościTabor Pierwszy PESA Elf.eu dla RegioJet gotowy. Wkrótce rozpocznie jazdy testowe [ZDJĘCIA]

Pierwszy PESA Elf.eu dla RegioJet gotowy. Wkrótce rozpocznie jazdy testowe [ZDJĘCIA]

Adrian Izydorek
Fot. NaKolei.pl

Pesa Bydgoszcz zakończyła produkcję pierwszego dwusystemowego EZT Pesa Elf.eu dla czeskiego, prywatnego przewoźnika RegioJet. Producent zaprezentował gotową jednostkę podczas briefingu prasowego dot. strategii Spółki na najbliższe lata.

Pesa zaprezentowała gotowego EZT-a, który ma być dostarczony dla RegioJet. Przypomnijmy, że Pesa w 2019 roku podpisała kontrakt z RegioJet na dostawę 7 jednostek Elf.eu. Są to pierwsze pojazdy Pesy przystosowane do eksploatacji na sieciach kolejowych w Europie o zasilaniu prądem zmiennym AC2 25 kV 50hz lub AC 15 kV 16,7 Hz, oferowanie również w odmianie dwusystemowej AC 25 kV 50 hz i DC 3 kV.

Pesa Bydgoszcz nie ukrywa, że najbliższe tygodnie dla całej Grupy będą bardzo pracowite. Spółka już teraz rozpoczyna dostawy pojazdów dla Kolei Małopolskich oraz tramwajów dla Iasi. Wkrótce też mają rozpocząć się testy pierwszego EZT 654 (Pesa Elf.eu). Jednostka ta ma pojawić się we wrześniu na targach Trako. Kolejne są w produkcji.

Fot. NaKolei.pl

Fot. NaKolei.pl

Fot. NaKolei.pl

Fot. NaKolei.pl

Fot. NaKolei.pl

Fot. NaKolei.pl

Fot. NaKolei.pl

 

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności