Przewozy pasażerskie Tabor Wiadomości
Partnerzy działu

Pierwszy Dart naprawiony. Wkrótce wróci na trasę

Pierwszy Dart naprawiony. Wkrótce wróci na trasę Fot. NaKolei.pl

Pierwszy Dart po naprawie jest już gotowy do powrotu na szlaki. Jednostka ED161-017 zostanie zwrócona PKP Intercity po potwierdzeniu procedur napraw przez Instytut Pojazdów Szynowych i jazdach testowych- pisze inforail.pl.

Skład oczekuje już na wyjazd z terenu bydgoskiej fabryki. PKP Intercity podały, że pociągi zostały wyłączone z eksploatacji ze względu na “stwierdzenie lokalnych odspojeń struktury poszycia niektórych pojazdów tej serii”.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy PESA zmieniła organizację produkcji, żeby jak najszybciej naprawić uszkodzone poszycie pociągów PesaDART. Wszystko po to, aby maksymalna liczba pojazdów trafiła do przewoźnika jeszcze przed świętami. Informacje te potwierdził nam Maciej Grześkowiak, PR Manager PESY- informuje portal.

Reorganizacja produkcji była niezbędna ze względu na długość Dartów. Można je w całości naprawiać tylko w największych halach.

Stąd zmiany w organizacji produkcji w PESIE – w Bydgoszczy – i w ZNTK MIńsk Mazowiecki. Naprawy będą realizowane jednocześnie we wskazanych zakładach. Jak udało nam się dowiedzieć do końca tygodnia będą gotowe dwa następne pojazdy, a przed świętami jeszcze kolejne dwa- czytamy.

pc/inforail.pl