Działania Ekonomia i rynek Konferencje i spotkania Tabor

PESA podsumowuje swój udział w InnoTransie (ZDJĘCIA)

PESA podsumowuje swój udział w InnoTransie (ZDJĘCIA) fot. PESA Bydgoszcz

Zakończyły się targi InnoTrans 2018 w Berlinie. Był to owocny czas dla PESA Bydgoszcz, która m.in. podpisała umowę z PKP CARGO i zapowiedziała współpracę z DB.

Ponad 100 spotkań na stoisku, w tym z kluczowymi klientami, jak choćby DB, konferencja prasowa z udziałem PFR jako nowego właściciela i umowa z PKP CARGO – tak w skrócie można podsumować aktywność PESA Bydgoszcz na tegorocznych targach InnoTrans. Spółka podsumowuje swój udział w tegorocznej edycji wydarzenia. A działo się sporo.

Podczas spotkania Prezesa PESA i Wiceprezesa Polskiego Funduszu Rozwoju z mediami poinformowano o finalizacji procesu przejmowania przez PFR udziałów w spółce oraz osiągniętym porozumieniu z bankami w  sprawie dalszego finansowania działalności PESA.

„ – Kończymy negocjacje z bankami i ubezpieczycielami. Będziemy gotowi do podpisania umowy na przełomie września i października. W konsorcjum zaangażowane są instytucje komercyjne oraz te z udziałem Skarbu Państwa.” – zapowiedział Marcin Piasecki, wiceprezes PFR.

Prezes PESA przedstawił również stan realizacji kluczowego dla spółki kontraktu na dostawę pojazdów dla Deutsche Bahn. W tej chwili w Niemczech jest już 16 dwuczłonowych LINKów, do końca października będzie ich 20, a DB Regio rozpoczęło już ich eksploatację – wyprodukowane w Bydgoszczy pojazdy wożą już pasażerów w okolicach Dortmundu.

„ – Z naszego punktu widzenia bardzo ważne jest to, że po wprowadzeniu pojazdów do ruchu i dobrych opiniach, które zbierają, DB zgodziło się na zmianę sposobu rozliczenia kontraktu – pierwsze płatności już wpłynęły do PESA. Co równie ważne – rozmawiamy z władzami DB nie tylko o tym projekcie, ale o możliwościach współpracy w przyszłości”. – poinformował Krzysztof Sędzikowski.

Dalsza współpraca z DB

Podczas rozmowy z Prezesem Zarządu DB AG Richardem Lutzem omówiono nie tylko stan realizacji obowiązującej umowy. Skonsultowano także możliwości współpracy w przyszłości z DB. Prezes Sędzikowski potwierdza, że istnieje zainteresowanie dalszą współpracą z firmą, nie tylko w kwestii pojazdów spalinowych. Spotkanie robocze mogłoby się odbyć jeszcze w tym roku.

W najbliższym czasie bydgoską firmę czekają dwie ważne uroczystości – najpierw 27 września w Rzeszowie zakończenie kontraktu na dostawę ELF2 dla Województwa Podkarpackiego i prezentacja ELF2 w specjalnej malaturze nawiązującej do 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a 8 listopada w Dortmundzie uroczysta prezentacja spalinowych LINK dla Deutsche Bahn.

Poniżej kilka zdjęć udostępnionych dzięki uprzejmości PESA Bydgoszcz.