NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Pesa Dart będzie jeździć na trasie Warszawa – Bydgoszcz od 13 czerwca!

Pesa Dart będzie jeździć na trasie Warszawa – Bydgoszcz od 13 czerwca!

Redakcja
Fot. TT / Piotr Król

Wraz z wejściem w życie czerwcowej korekty rozkładu jazdy, dwa połączenia PKP Intercity z Warszawy do Bydgoszczy będą obsługiwane przez Darty.

Pod koniec 2020 roku, Pesa Bydgoszcz opublikowała post, w którym pisała “Na taki widok czekaliśmy pięć lat”. Chodziło o odjazd Darta z Bydgoszczy w kierunku stolicy Polski. Do dzisiaj połączenia Warszawa – Bydgoszcz realizowane są przy użyciu Flirtów od Stadlera. Sytuacja ta się zmieni wraz z wejściem w życie czerwcowej korekty rozkładu jazdy, ponieważ trwałość projektów unijnych dla flirtów trwa do maja, natomiast dla Dartów do czerwca 2021 roku.

Minister Andrzej Adamczyk, Poseł z ziemi bydgoskiej Piotr Król oraz Prezes PKP Intercity dążyli do uruchomienia pociągów Dart z Warszawy do  Bydgoszczy i ostatecznie, jak poinformował poseł Król – uda się to zrobić.

Bydgoszczanie czekają na to od 5 lat, ta zmiana może przyczynić się do wzrostu liczby pasażerów, przynieść też oszczędności związane z bieżąca obsługą dzięki możliwościom bezpośredniego serwisowania pojazdów w bydgoskiej firmie – mówił na początku stycznia portalowi NaKolei.pl poseł Piotr Król.

Od 13 czerwca pociągi IC Kopernik oraz IC Rejewski mają być obsługiwane Dartami.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności