Przewozy pasażerskie Wiadomości Wydarzenia
Partnerzy działu

Październikowa korekta rozkładu jazdy

Październikowa korekta rozkładu jazdy Fot. PKP PLK

Dzisiaj zaczęły obowiązywać zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Korekty są związane z prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe remontami i modernizacjami torów.

Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK, informuje, że korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 9 grudnia.

Konty6nuowana jest modernizacja linii Warszawa – Poznań i dlatego pociągi PKP Intercity będą jeździć z Poznania przez Gniezno – Inowrocław Rąbinek – Barłogi do Warszawy z dodatkowymi przystankami na stacjach: Gniezno, Inowrocław Rąbinek i Poznań Wschód. Na tej rasie będzie kursować 12 par pociągów PKP IC. Nadal też pociągi dalekobieżne jeżdżą objazdem z powodu remontu trasy Otwock – Lublin.

Uruchomione zostaną zaś nowe połączenie PKP IC Boryna z Warszawy do Łodzi Fabrycznej obsługiwane składem PesaDART. Na linii między Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą Zachodnią obowiązuje nadal zastępcza komunikacja autobusowa dla pasażerów m.in. z Pruszkowa i Brwinowa. Codziennie kursuje 51 par pociągów bezpośrednich między Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą.

 

Korekta na południu

Korekta rozkładu jazdy dotyczy też regionów południowej połowy Polski. Na odcinku Żmigród – Rawicz wprowadzono ruch jednotorowy. Zmieniają się godziny kursowania pociągów na trasie Bardo Śląskie – Kłodzko Główne, na której PLK prowadzą remont.

Natomiast w Małopolsce, związku z modernizacją odcinka Skawina – Radziszów do 31 października i w dniach 6-10 listopada za pociągi Intercity relacji Kraków – Zakopane i składy regionalne Skawina – Radziszów uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza. W samym Krakowie autobusy zastąpią pociągi regionalne w relacjach: Kraków Główny – Kraków Lotnisko, Kraków Główny – Krzeszowice oraz Kraków Główny – Wieliczka Rynek-Kopalnia – to z powodu przebudowy krakowskiego węzła kolejowego.

Natomiast na Śląsku, na trasie Bielsko Biała Lipnik – Wilkowice, w dniach 15 października -18 listopada oraz 1 – 9 grudnia pociąg TLK Kormoran (Olsztyn – Bielsko Biała) będzie kursował w skróconej relacji do Katowic. Z kolei IC Ondraszek zamiast z Bielska Białej, do Białegostoku będzie rozpoczynał i kończył swój bieg w Katowicach. A pociąg IC Sukiennice relacji Kraków – Gdynia pojedzie przez Częstochowę i zatrzyma się dodatkowo w Piotrkowie Trybunalskim i Radomsku.

PKP Polskie Linie Kolejowe informują, ze dzisiaj i jutro do dyspozycji podróżnych będą czynne na wybranych punkty InfoDworzec i będą też pracować informatorzy mobilni.